Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BMW 316 1.6 95год. моля за съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BMW 316 1.6 95год. моля за съвет

    НЕ Е ЗА МЕН, Така, мои познати семейство имат стара кола 91год., която сдава багажа не пътуват много и колата я ползват не повече от 300 - 400 км месечно. Да Слязат в града примерно за пазар или нещо подобно. Харесали са си такова БМВ обаче знам само че на бензин и че е с ангренажна верига. Въпроса ми е на това нещо може ли да се сложи АГУ, какви проблеми има/ щото аз ще ги оправям като се наложи/какви проблеми дава.Цената която му искат е 1500лв. много ли е? Просто нямам идея за този вид коли.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    #2
    Не всички са с верига, газ се слага без проблем, а цената е според състоянието...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      muns61 написа:
      Не всички са с верига, газ се слага без проблем, а цената е според състоянието...
      +1 има и варианти с ремък.Обикновена газ може да се сложи без проблем.Като цяло мотора не е лош,но е доста тромав и на това тежко купе е ужас особено на газ(имал съм пряк допир с такова).Разхода също не е много задоволителен.ОФФ: успокоих се като видях,че не е за теб
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        Mного е важно състоянието на колата и предишен собственик. Никога не бих купил кола от лапищак, правил опити за тунинг. Такова БМВ, ако е в добро състояние, е доста безпроблемна кола. Не е за гонки, но е качествено направена, нищо вътре не скърца и мотора е доста еластичен.Цената на тази кола ме смущава, ниска е за добър екземпляр.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Сред БМВ-джиите има правило - 4 цилиндрово БМВ разбирач не купува
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #6
            А да бе, те па шестаците щото с мед да ги намажеш. Хубаво е моторчето безпроблемно изкарва над 500 000 , газта му е никъв дерт. По скоро трябва да се притесянват от състоянието на купето, гнилоци ръжди али бали , да няма семейство Флинстоун. Тряя да се огледа от долу. А и още нещо , зимата на трупчета тогава БМВ-тата са наи икономични
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

            Коментар


              #7
              muns61 написа:
              Mного е важно състоянието на колата и предишен собственик. Никога не бих купил кола от лапищак, правил опити за тунинг. Такова БМВ, ако е в добро състояние, е доста безпроблемна кола. Не е за гонки, но е качествено направена, нищо вътре не скърца и мотора е доста еластичен.Цената на тази кола ме смущава, ниска е за добър екземпляр.
              Собственика също е мой познат, автомеханик и улегнал мъж, който работи дълги години в холандия и миналата година се прибра с нея но тази година се прибра за постоянно и си донесе друга кола, а тази му пречи. Състоянието е добро поне според мен но не знам дали е читав автомобил просто. Идеята ми беше да не е някой проект на дипломна работа като примерно нашето добре познато Браво 1.4 12V
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Колата си е добра колега,стига да няма дефекти скрити от собственика,защото ми се вижда малко ниска цената,но ако се лъжа да я взимат и няма да збъркат.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  S_BANKOV написа:
                  muns61 написа:
                  Mного е важно състоянието на колата и предишен собственик. Никога не бих купил кола от лапищак, правил опити за тунинг. Такова БМВ, ако е в добро състояние, е доста безпроблемна кола. Не е за гонки, но е качествено направена, нищо вътре не скърца и мотора е доста еластичен.Цената на тази кола ме смущава, ниска е за добър екземпляр.
                  Собственика също е мой познат, автомеханик и улегнал мъж, който работи дълги години в холандия и миналата година се прибра с нея но тази година се прибра за постоянно и си донесе друга кола, а тази му пречи. Състоянието е добро поне според мен но не знам дали е читав автомобил просто. Идеята ми беше да не е някой проект на дипломна работа като примерно нашето добре познато Браво 1.4 12V
                  какво му е на тоя двигател 1.4,че още немога да разбера
                  "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                  Коментар


                    #10
                    ilian4o88 написа:
                    какво му е на тоя двигател 1.4,че още немога да разбера
                    Нищо му няма, само има лоша слава, не го приемай лично.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      ilian4o88 написа:
                      S_BANKOV написа:
                      muns61 написа:
                      Mного е важно състоянието на колата и предишен собственик. Никога не бих купил кола от лапищак, правил опити за тунинг. Такова БМВ, ако е в добро състояние, е доста безпроблемна кола. Не е за гонки, но е качествено направена, нищо вътре не скърца и мотора е доста еластичен.Цената на тази кола ме смущава, ниска е за добър екземпляр.
                      Собственика също е мой познат, автомеханик и улегнал мъж, който работи дълги години в холандия и миналата година се прибра с нея но тази година се прибра за постоянно и си донесе друга кола, а тази му пречи. Състоянието е добро поне според мен но не знам дали е читав автомобил просто. Идеята ми беше да не е някой проект на дипломна работа като примерно нашето добре познато Браво 1.4 12V
                      какво му е на тоя двигател 1.4,че още немога да разбера
                      Проблема му е само мърлява поддръжка!От там идва всичко.Само това вервайте ми!!!
                      Fiat Brava 1.2,16в

                      Коментар


                        #12
                        Айдеее, почна се... За БМВ май иде реч!Огледайте скоростната кутия и дифа за течове. Също не е зле да вдигнеш едно задно колело и да преслушаш на ход дифа за шум.Мотора с ремък е добър, смяната не е трудна и скъпа. Рейките са здрави, окачването - също. Питай, ако имаш конкретни въпроси.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Мотора с ремък е с код м40 и не е добър избор поради фиатската 1.4 болест да износва разпр.вал и кобилици Иначе ако е в добро състояние,не щрака и успява да си удари прекъсвача аз бих го взел,но определено ще трябва да се наливат само добри масла,защото е капризен.Щом конкретния екземпляр е с верига значи е м43.Мой близък приятел има такова 316 с верига и по мотора не е пипнал нищо откакто го има(3-4 години).Само масло,филтри и каране.Амортисьорите му са за смяна сега.Рейката е добре да се види за течове,че течовете не са рядко явление.Онзи ден му я рециклираха за 120лв.За кутията и диф-а колегата над мен е казал вече...и това е общо взето по-специалното.От трети лица съм чувал,че м40-ката понасяла нормална газова,а м43 имал склонност да гърми,НО това само съм го чувал.Моя приятел се кани за ГИ поради тия опасения.Други по-специфични проблеми като се замисля е нямал.Иначе цената е смешна ако колата е добра.За 300-400км. на месец не знам дали има смисъл от газ.Гори 9-10 в града и 7-8 навън при нормално спокойно каране
                          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                          Коментар


                            #14
                            ами баща ми имаше такова, само че по дърто и мотора беше с ремък.7 години го кара, и накрая го продаде, защото не му се занимаваше да го прави.Взе му 1400лв, но беше 92-ра, пак е36.Дифа го сменя веднъж , излезе му 120лв.Иначе имаше проблем с кормилните накрайници или с шарнирите(едно от двтете)Сменяше ги пролет и есен, без значение от марка и цена.И оригинални е слагал и пак същата работа.Иначе като за него беше идеална кола, защото той поддържа когато вече няма накъде(примерно преди да се разпадне колата)ИЛошото е, че това е така не поради финансови причини, просто не му се занимава.И пак смея да кажа, че тази кола изкара доста в неговите ръце.... 7 години и към 100000км, само масло и тук-там по окачването нещо.

                            Коментар

                            Working...
                            X