Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с 3та и 4та

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с 3та и 4та

    Колеги здравейте , докато карам и понякога включа на 3та или 4та се усеща един звук се 1 не съм натиснал съединителя , случва се примерно веднъж на 20 включвания. Възможно ли е да е синхронизатора ? Карал съм едно Браво 1,8 със заминал синхронизатор и звука не ми беше точно такъв , по скоро беше като на желязо едно хръцкане
    Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

    #2
    колега...

    колега обясни точно какво прави като сменяш скоростите ли хъркат? ... или като караш чегъртат
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Re: колега...

      fuel injekcion написа:
      колега обясни точно какво прави като сменяш скоростите ли хъркат? ... или като караш чегъртат
      Нали знаеш как хъркат като не натиснеш съединителя докрай когато сменяш ..точно това се чува само че съединителя е до ламарината натиснат и го прави презз 15-20 превключвания , смао при превключване , при движение всичко си е нормално
      Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

      Коментар


        #4
        еми...

        ... бих ти препоръчал да видиш имаш ли достатачно масло в скоростите....как е жилото ,колко е натегнато....и ако всичко е наред са си синхронизатори... другата ми кола правеше така долях и 30мл.масло и почна да се ги вкарва по леко...но след 2к.км...се налагаше да сменя синхронизатори
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          Re: еми...

          fuel injekcion написа:
          ... бих ти препоръчал да видиш имаш ли достатачно масло в скоростите....как е жилото ,колко е натегнато....и ако всичко е наред са си синхронизатори... другата ми кола правеше така долях и 30мл.масло и почна да се ги вкарва по леко...но след 2к.км...се налагаше да сменя синхронизатори
          С колегата Недялко като гледахме има теч от един маншон на скоростната кутия ,възможно ли е от него да ги прави тия мизерии и лесно л исе долива маслото ? То не е теч ами е омаслен леко капчука явно
          Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

          Коментар


            #6
            колега...

            може да не ти е пълна с.кутия с масло и да ти прави мизерии...не знам каде точно ти е пропката..ама огледаи от пред като застанеш пред двигателя на скоростната кутия от страни към бронята трябва да има голям шестограм или ключ 17-19...развиваш ...зимаш една стара помпа ...вкарваш и маркуча вътре ..пълниш я с масло и леко по лека натискаш и наливаш :D :D поне аз така го правя :D :D
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              ела ще долеем ама трябва и теча от маншона да се отстрани

              Коментар


                #8
                nedialk00 написа:
                ела ще долеем ама трябва и теча от маншона да се отстрани
                Е то е ясно Защото ми го прави тоя проблем от 1 месец някъде
                Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  Недялко ти е гледал колата ама ти пак да попиташ и тук...
                  LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                  ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                  Коментар


                    #10
                    lubo_Y10 написа:
                    Недялко ти е гледал колата ама ти пак да попиташ и тук...
                    Нее забравих да го питам затова пък и се появява рядко тоя звук не е постоянно , затова като я караме я се появи я не ;д
                    Fiat Bravo 97 набор 1,6 16V

                    Коментар


                      #11
                      Регулирай жилото може и да се оправят нещата
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        geleto__ написа:
                        lubo_Y10 написа:
                        Недялко ти е гледал колата ама ти пак да попиташ и тук...
                        Нее забравих да го питам затова пък и се появява рядко тоя звук не е постоянно , затова като я караме я се появи я не ;д
                        И при мен се появява :D Като се навре стелката под педала на съединитела, не може да отдели достатъчно. Педала на съединитела и този на спирачката, е най-добре да са на едно ниво. Ако педала на съединитела ти е по- ниско, регулирай жилото, да го вдигне на нивито на спирачката, иначе може и да е отделя добре, особено като се нагрее жилото и се поудължи, макар и минимално от топлината.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар

                        Working...
                        X