Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем след ремонт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем след ремонт

    Здравейте, общо взето искам да ви попитам за предположения за следния проблем.Брат ми, има Fiat Brava 1.8 16v, имаше проблем занеси я на едни момчета майстори, казаха, че резбата на свещта се е прецакала и трябва да правят нова, наложи се да махнат главата и общо взето пълно обслужване ремъци, ролки... Та направили са я, взе я една вечер и брата тръгнал да я пробва на права, както трябва... :D (като преди това като закарал майстора до къщатата му брат ми забелязал, че не върви както преди) и тук идва проблема вика ми, сменям предавките и колата почти гасне, накрая дадох на 5та и изгасна и до там... Естествено звъннал им на момчетата (няма и 1 час от какво я взел) те го изтеглили до сервиза им и това вторник вечерта, казали му, че срядата ще я погледнат, минава сряда, четвъртък, петък - той им звъннал те не вдигнали и днес ли снощи ще излъжа направи пак опит, не вдигали, майка ми звъни от нейния телефон дигнали имате една кола - да, да и вика кога ще е готова - утре, казали картера нещо и брата им каза нищо да не бутат... Брат ми се консултира с друг майстор, той мисли, че трябва бензиновата помпа да се обезвъздуши... Вие какво мислите? Извинявайте за дългото мнение, а това на края, го написах, да видите колко време бавят майсторите и да кажете дали проблема може да е от тях, защото няма друга причина да не вдигат... Благодаря и се извинявам за объркванията ако имате въпроси питайте
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

    #2
    да се обезвъзушала бензиновата помпа... тия майстори са от трън та на глог :D тия шемети дали са зацепили ангренажа както трябва.. и за какъв чеп са махали главата, резбата може да се оправи и без да се маха глава постоянно ли гасне колата ?

    Коментар


      #3
      Ами, брат ми пита един познат и той вика мисля си, че е от това... за помпата, а помпата е нова на 3месеца...Главата я махнаха, защото не можело да стане без да я махнат, че един стругар я стърга и така смениха бая неща.Колата като изгасна тогава и не е искала повече да запали, момчетата отишли и пробвали там препалвала и до там, а колата брата вика за 6км прегряла
      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

      Коментар


        #4
        С какъв проблем е била колата за да я закараш на майстори. Въобще ако са махали главата и всичко друго трябва да има следи че е пипано. След като взе колата наливал ли си бензин. Да не би бензинът нещо да не е наред. Като са сервиз как така не са пробвали колата и не са разбрали че има проблем по картера. И въобще има ли проблем в картера или просто им се разглобява картер да видят какво има вътре. Вземи си колата и ще трябва да си търсиш не майстор ами човек/сервиз който може да ти направи диагностика (не компютърна ами истинска) и да ти покаже къде точно е проблемът. Когато се убедиш че точно това е проблемът тогава може да се ремонтира и да плащаш за ремонти.Като си вземеш колата пиши как работи - дали пали нормално, държи ли обороти на празен ход, звукът на двигателя нормален ли е, провери на всички скорости как работи, има ли тяга, постоянно ли гасне или рядко. За всеки случай мини едно обучение на ЕКУ-то - палиш студена на място и не пипаш газта докато не включи първата степен на вентилатора на радиатора. Ако наистина са сменяни ремъци добре е да се провери как е зацепен ремъка на разпределителния вал както каза nedialk00. Следват и други проверки - налягане и дебит на горивото, компресия на цилиндрите, тайминг на инжекторите, генераторът дали зарежда акумулатора .... А бе трябва си сервиз и човек който иска да ти направи колата.PSГледам че си написал че за 6 км е прегряла. Въобще върти ли антифриз. В казанчето вижда ли се че влиза антифриз ( ако успееш да запалиш ).
        Bravo 1.6 / 16

        Коментар


          #5
          Ами проблемът беше, че трудно палеше и издаваше някакви звуци от двигателя и те му казали "Не я пали, а направо я донеси" и го изтеглиха до тях те видели, че от предния майстор, не завил хубаво свещта и от каране се разбила резбата и трябвало да правят нова, но не станало само с резба, а трябвало да се махне цялата глава, махнаха я, смениха ролки, ремъци, гумички на бутала и казаха, че може водната помпа да е за смяна и че са я поръчали, не знам сменяна ли е... Точно за това, брата им каза да не пипат нищо, че може би просто ще разглобят да видят какво има... Бензин не е наливан, но брата казва, че колата, вече палела добре, работила по-тихо, не се чувал звук от ремъците като преди, обаче просто не вървяла както трябва и изгаснала и до там...
          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

          Коментар


            #6
            Само трепане е начина да нямалеят такива наречени майстори.
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              dani389 написа:
              Само трепане е начина да нямалеят такива наречени майстори.
              Ами той брат ми, има проблем със задницата на колата... и щеше да я дава на 1 майстор да я оправя който го мота една седмица и се знае с този и вика работили ти се - работи ми се, искаш ли ми парите - искам, обаче точно преди да почнат задницата се появи това... и му заминаха 500лева по двигател и нещо вече не им се работи
              Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

              Коментар


                #8
                Гумички на бутала

                Коментар


                  #9
                  ThE_PuNiSHeR написа:
                  Гумички на бутала
                  е извинявам се, така го знам :D - за това си има майстори...
                  Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                  Коментар


                    #10
                    гумички на клапаните са сменяли според мен, лошото е, че и ти не си запознат какво точно е ставало и са правили, а аз така като мисля май са ударени клапаните и заради това неиска да запали, дано да не съм прав де успех

                    Коментар


                      #11
                      nedialk00 написа:
                      гумички на клапаните са сменяли според мен, лошото е, че и ти не си запознат какво точно е ставало и са правили, а аз така като мисля май са ударени клапаните и заради това неиска да запали, дано да не съм прав де успех
                      Ами, дано... много пари ще отидат по тая кола :D златна излезе пф... Иначе брата отиде да говори с тях тая сутрин преди работа, ще видим какво ще каже
                      Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте, брат ми закара колата на друг майстор... майстора казал, че сигурно ремъка не е зацепен като хората, колата палела обаче се чувало някакво тракане - ще видим какво ще стане...А относно ония майстори, сигурно са си били разбрали проблема, обаче са искали да изкарат още някой друг лев. Предложих на брата ако е нещо сериозно да им иска на тях пари, мисля, че е справедливо...
                        Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                        Коментар


                          #13
                          готино... последния майстор казал, че не може да се справи с ремонта - не знае какво е точно и сега търсим друг...
                          Alfa Romeo 147 1.9JTD 16v

                          Коментар


                            #14
                            значи последно колата пали,но се чува тракане,така ли?

                            Коментар


                              #15
                              Ще те посъветвам нещо завлечете колата до Русе, там има хора дето могат да се справят с проблема, някой от тях пишат доста често в тунинг раздела, Препоръчвам ти да търсиш Ици или Людмил който работи в двора на Славянско изкуство зад БМВ в посока Метро.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X