Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за полуоска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за полуоска

    Предварително се извинявам ако тази тема е разисквана вече във форума но така и не я намерих.Въпроса ми е следният:На дясната полуоска на Темпрата има една кръгла гума която е нанизана на нея,каква роля изпълнява и може ли без нея.Задавам този /може би тъп / въпрос защото вчера ми смениха гумените маншони на полуоските и майсторите са икономисали въпросното нещо.За съжаление констатирах липсата му в къщи.Ще съм ви много благодарен ако някой от вас ме светне по въпроса.

    #2
    Re: Въпрос за полуоска

    radislaw написа:
    Предварително се извинявам ако тази тема е разисквана вече във форума но така и не я намерих.Въпроса ми е следният:На дясната полуоска на Темпрата има една кръгла гума която е нанизана на нея,каква роля изпълнява и може ли без нея.Задавам този /може би тъп / въпрос защото вчера ми смениха гумените маншони на полуоските и майсторите са икономисали въпросното нещо.За съжаление констатирах липсата му в къщи.Ще съм ви много благодарен ако някой от вас ме светне по въпроса.
    казват че била за баланс ама дали е така кой ......
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      еми това нещо си е баш баланс и според книгата е доста важно, освен това си е консуматив и се сменя, като при монтажа на новия баланс трябва предварително да е измерено къде е бил стария и да се сложи на същото място....това по книгадали по принцип може и без него, и дали нещо може да се разбие ако го няма незнам
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        Тази гума не е гума а метал. Бая тежи и се нарича гасител на вибрации. Самото име говори само за себе си. Слага се само на по-дългата полуоска и има специално място на монтаж по дължината на оста.
        Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
        Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
        BlueStorm transforms . . .
        . . . !!!

        Коментар


          #5
          На мене ми се удряше в желязо от горе и с флекса клъц...от един месец съм без въпросното желязо и незнам да има проблеми...

          Коментар


            #6
            Благодаря ви за отговорите колеги,но ме гложди един такъв въпрос:Сервизните техници тия работи неги ли знаят.В крайна сметка ако неразбираш една работа не я вършиш, още по-вече за пари.

            Коментар


              #7
              Въпросното устройство гаси вибрациите в диапазона на скорости 90-100.Така че при липсата му -очаквайте вибрации при тези скорости.Допълнение-при разбита и хлабава гума на това у-во,вибрации /по скоро като шум-глухо трополене /се чуват още при ускоряване...
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                да възродим темата- как да развера къде точно трябва да се сложи тоя баланс. понеже при мен е избягал при носача чак.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Веско на пунтото има ли го туй нещо
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    donnna написа:
                    Веско на пунтото има ли го туй нещо
                    Има го, ей го на !
                    Прикачени файлове
                    Ex. Grande Punto Driver

                    Коментар


                      #11
                      добре де, а остроумния италиянски генйи не е ли сложил някакви белези къде да е тва нещо, сега какво трябва да сменя цялата полуоска/не че ще го направя/
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        pakumba написа:
                        добре де, а остроумния италиянски генйи не е ли сложил някакви белеци къде да е тва нещо, сега какво трябва да сменя цялата полуоска/не че ще го направя/
                        Има, има-виж тук
                        Прикачени файлове
                        Ex. Grande Punto Driver

                        Коментар

                        Working...
                        X