Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.6 - Силен теч на масло от скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.6 - Силен теч на масло от скоростната кутия

    Здравейте колеги, днес сутринта когато излизах от паркинга на задна предавка колата придърпна на два пъти но понеже бързах за работата, не ми направи впечатление. Сега вечерта когато исках да се връщам видях голямо петно пот колата и забелязах че е текло масло от скоростната кутия. Карах така 4км докато се прибера до пред блока и видях че по пътя също е текло масло. Не съм сигурен но мисля че тече доста повече докато колата е в движение което сигурно е нормално. Доколкото можах да погледна от долу, силно омаслено е от дясната страна върху кората пот въздушния филтър, каретата, задната част където влизат жилата за скоростите и отдушника от горе не ми изглеждат омаслени. Има ли никой идея от какво е възможно да се е получило придърпването а след това и теча и от къде.
    Прикачени файлове

    #2
    Малко встрани е нахвърляно маслото, но може да е семеринг на полуоската.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Маншона който се вижда на снимката не е ли от полуоската, щото не ми изглежда омаслено там.

      Коментар


        #4
        Маншона е пълен с грес. Семеринга е там където външната част на карето влиза в скоростната. Като гредам скоростната ти е олята с масло, ама кората защо е намазана! Ти провери ли маслото на двигателя как е?
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Проверих го не е от него с сигурност, освен това усещаше се силния мирис на трансмисионно масло.

          Коментар


            #6
            Колега, огледай си хубаво маншона на полуоската, но наистина не изглежда да е омаслен. Друг вариант аз не се сещам пък и незнам при стилото как е, дали пък е възможно да избие и през пропката??
            Lancia Lybra '00 1.8 140hp

            Видеорегистратори

            Коментар


              #7
              Не е от пробката, оглеждах я хубаво. Намерих снимка на скоростната кутия и в горната част забелязвам някакъв странен капак от който е възможно да тече маслото. Имали някой представа за какво е този капак?
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Абе и пробката е мокра ам няма да е от нея.Може да е от капака дето затваря странично скоростната! Просто капак.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Колега ако теча е от капака, възможно ли е нещо да е ударило по него че в момента в който придърпа колата мисля че се чу тъп удар

                  Коментар


                    #10
                    Да възможно е.Най-добре виж със сигурност от къде е теча.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Колеги открих откъде е бил теча Капака който е отстрани е пробит, явно нещо е искало да излезе навън. Какво има под капака и ако е счупено ще мога ли сам да го сменя? Дали е много сериозно
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Тук от по далече
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          5/6 скорост е зад тоя капак зависи с колко скорости ти е стилото, ами трябва да го смъкнеш и да видиш, най-вероятно се е отчупил някой зъб от зъбчатките на 5/6 скорост (поне на бравата е така, предполагам че на стило кутията е почти същата)

                          Коментар


                            #14
                            Със 5 скорости е, но защо се счупи когато излизах на задна, и това означава ли че ако махна счупеното парче и залепя привременно капака и долея масло ще мога да карам известно време докато намеря сервиз за скоростни кутии защото в момента всички скорости се сменят нормално

                            Коментар


                              #15
                              колега, махни капачето и виж за какво става въпрос, тази дупка може да се завари

                              Коментар

                              Working...
                              X