Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за масло Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за масло Фиат Стило

    Някой знае ли кой е бушона за въпросния датчик? Колата изписва Oil level sensor failure и на таблото свети едно жълто триъгълниче по средата с удивителен, датчика е сменен, но грешката остава. Сигурно проблема е някъде по кабела... но има ли си бушон тоя датчик?

    #2
    Няма бушон.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #3
      Демек кабела на датчика е прекъснат...

      Коментар


        #4
        и моята от време на време го право тоя номер, но мисля че е от кабела на датчика, няма какво да се случи и ако не ти свети всеки път си свиркай, и не се занимавай
        Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
        Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
        Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
        Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
        ............

        Коментар


          #5
          Свети ми постоянно лампичката и писка грешката, дразни ме

          Коментар


            #6
            Здравейте и аз имам същия проблем. Изписва го при даване на контакт и след това остава да свети удивителния триъгълник. В Аутодатата само на една схема го има този датчик, но не мога да се ориентирам къде е. И по двигателя заничах и отгоре и отдолу, но ми се изплъзва.Ако някой може да ме упъти къде е ........... след това ще му разкажа играта !
            Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

            Коментар


              #7
              Ако си с жтд датчика е отпред отдолу в дясно.Това е датчика за нивото на маслото а не за налягането.
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                #8
                FGRC написа:
                Ако си с жтд датчика е отпред отдолу в дясно.Това е датчика за нивото на маслото а не за налягането.
                T.e. по посока на движението - от долу - дясно, страната откъм купето ?
                Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                Коментар


                  #9
                  По епер го дават отпред на мотора/откъм радиатора/ и аз не съм обръщал внимание,но потърси внимателно и ще го откриеш.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар


                    #10
                    Някои да знае къде се намира въпросния датчик на Стило 1.6 и от къде мога да го купя?

                    Коментар


                      #11
                      Можеш да го купиш със сигурност от Ауто Италия или от Александър Ауто. За други - не съм проверявал. Ама защо мислиш, че 1.6 има такъв датчик? Самият датчик е с номер 60657304, ама не е на 1.6... Иначе най-логичното е да се намира точно до щеката за нивото. Все пак мерят едно и също, нормално е да го мерят на едно и също място, за да може ако получиш на таблото сигнал за ниско ниво, да сравниш веднага с щеката и да знаеш дали имаш масло, или пък датчикът те лъже. На JTD 105 е точно до щеката, монтиран е на картера. Не горе. Вижда се веднага, ако се погледне щеката, ама не си спомням вляво ли беше, или вдясно от нея. Няма с какво да се сбърка, по картера няма други неща. (На Стило може и да има, не го знам.)

                      Коментар


                        #12
                        Странно как го няма за 1.6 (и аз не го намирам), като колата изписва: Oil level sensor failure. Нещо не го намирам покрай щеката, но ще погледна пак някъде на канал... но съм скептично настроен доста гледах (даже и в сервиз едни гледаха) и не го намирам. Никой ли не знае къде е въпросния сензор??

                        Коментар


                          #13
                          Аз гледах Стилото, което изписва въпросното съобщение.Точно до щеката за маслото има място за датчик (отвор с резба), но като отвор не е пробит до край.По-интересното е, че не личи картера да е сменян...............Някой има ли представа дали това нещо не е опция и примерно компа по някое време да се "ошашква"?
                          Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                          Коментар


                            #14
                            Погледни отзад на картера
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа:
                              Погледни отзад на картера
                              Ами така де, пръчката на маслото е отзад. Точно до нея е тази заготовка за отвор, за която говоря.
                              Fiat Punto '95 TD, Fiat Marea '00 JTD, Fiat Stilo '05 JTD, Fiat Brava '96 D, Fiat Doblo '08 MJTD, Fiat Doblo '08 metan, Fiat Multipla '05 metan

                              Коментар

                              Working...
                              X