Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

добавка за антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    добавка за антифриз

    Колеги може ли някой да ми препоръча добавка за антифриз. Много губя и даже ходих на сервиз но майстора не видя да капе от някъде. Иначе като я оставя примерно седмица без да я карам прави петно отдолу, а като я карам е сухо там където е мокро когато е спряна. Казаха ми че с една добавка това ще се оправи, други пък ме предупреждават че с добавката ще си запуша нещо. Та въпросът ми е има ли смисъл от добавка и каква точно да е тя

    #2
    Re: добавка за антифриз

    Dinko написа:
    Колеги може ли някой да ми препоръча добавка за антифриз. Много губя и даже ходих на сервиз но майстора не видя да капе от някъде. Иначе като я оставя примерно седмица без да я карам прави петно отдолу, а като я карам е сухо там където е мокро когато е спряна. Казаха ми че с една добавка това ще се оправи, други пък ме предупреждават че с добавката ще си запуша нещо. Та въпросът ми е има ли смисъл от добавка и каква точно да е тя
    има течни добавки с които мисля че вероятноста да запушиш нещо е малка аз не съм ползвал от тях, запушвал съм с едни прахчета /стружки/ нямам проблеми със запушване на системата/сложих мн малко/ но пък теча ми спря, струват 3-4 лв, течната е около 6-8лв
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Разпитай за добавка и слагай.Чувал съм че някои хора слагат една лъжица червен пипер във водата и там където тече се запушва
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Преди време имах една лада самара на която и протече радиатора,тогава от шел взех някаква течна добавка,американска гъста като боза и с отровно зелен цвят.направих както беше написано и теча спрядобавката небеше скъпа,ако имаш възможност провери в някоя шел бензиностанция.А и все пак сме 21 век използвай червения пипер и бозата по предназначение :D :D успех
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          Според мен най-добре да потърсиш по-упорито от къде идва теча и да си го оправиш. Иначе наистина има по бензиностанциите различни добавки , но лично аз не съм ползвал. Освен това ми се струва че имаш голям теч и с тези добавки на дали ще се справиш
          VW Bora Variant 1.6 16V '01

          Коментар


            #6
            И все пак препоръчайте ми някаква добавка.

            Коментар


              #7
              Преди около 2 г. като купих Фиата доливах 0.5-1 л на седмица.Купих една прахообразна добавка-PERM-O-SEAL мисля,че се казваше и струваше 5 лв.Сипах я според упътването и оттогава нямам никакви проблеми с течове.Успех П.С.Купих я от Централния пазар от сергията на един приятел-продава лепила и силикони
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                Отиваш в ОМВ или ШЕЛ която и добавка да вземеш за радиатор ще ти свърши работа.

                Коментар


                  #9
                  През деня ще снимам една дето се продава в петрол при един познат и щи кажа ква се води вечерта.
                  Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                  Коментар

                  Working...
                  X