Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Иска ми се да смажа някои неща...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Иска ми се да смажа някои неща...

    Скоростния лост нещо тегаво се мърда наляво-надясно и поприскърцва малко. Кажете ми къде да го смажа, с какво да го смажа (грес/WD40) и как да го смажа. Обяснете ми много подробно и ако има снимки - още по-хубаво.А... също така и съединителя ми поприскърцва - Митко ми каза че е от пружината и трябва да се смаже. Ама и тя къде е и как се смазва?Моля, помогнете!
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    #2
    При съединитела може да се окаже че е от това лостче, което отива за съединителя, та връзката му с педала си е просто желязо в желязо..и прискърцва. Навеждаш се смалко грес отдолу и смазваш връзката. При Пунтото поне беше това и стана.За лоста и аз не знам..и моя на Типото прискърцва и пробвах да го смажа с грес. Става въпрос за бялата пластмаса под лоста но нищо не стана. Предполагам че не е от тази част. Може да е от щангичка, но на мен ми се чува че е лоста.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      geshabeli написа:
      При съединитела може да се окаже че е от това лостче, което отива за съединителя, та връзката му с педала си е просто желязо в желязо..и прискърцва. Навеждаш се смалко грес отдолу и смазваш връзката. При Пунтото поне беше това и стана.За лоста и аз не знам..и моя на Типото прискърцва и пробвах да го смажа с грес. Става въпрос за бялата пластмаса под лоста но нищо не стана. Предполагам че не е от тази част. Може да е от щангичка, но на мен ми се чува че е лоста.
      За съединителя точната дума не е прискърцване (както аз съм написал)... чува се един такъв специфичен шум при обтягане на пружина... Назнам дали ме разбирате, но незнам как да го опиша.
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Значи колега, хубаво си намислил да смажеш лостчето, защото може да ти остане в ръцете (така стана при мен). Викаш някой познат да върти лоста за да видиш как се движат щангичките, те са 3 на брой, съединени ябълковидно, зад двигателя отдясно. Хубаво е да ги смажеш с гресче ябълките, защото са от пластмаса и се износват доста ако не са смазани. Това е. Успех!

          Коментар

          Working...
          X