Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гаснене при спиране brava 1.6 газ/бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гаснене при спиране brava 1.6 газ/бензин

    Здравейте, първо се извинявам, ако има такава тема (сигурно има) и ако не съм нацелил точно раздела (преместете темата, ако сметнете за нужно) Та по същество. Колата гасне, когато тръгвам да спирам, я на светофар, я на кръстовище, случвало се е и да изгасне докато завивам с малка скорост. Оборотите уж са нормални. Този номер го прави като загрее или поне досега не ми се е случвало да го направи докато е още студена. Колата се движи главно на газ, поради запушени дюзи и "майстори", които ги "отпушват". В темите, които прегледах главно се насочваха към проблем с горивния филтър. Това важи ли и за мен, че съм малко лято и повечето неща не са ми ясни. И ако може да ме насочите от къде другаде може да идва проблема.редакция: Забравих да пиша, че според майстора при, който ходих днес има някакво тресене на двигателя.Благодарности на отзовалите се.

    #2
    Колега.....

    Колега ако я караш само на газ и го прави само на газ се насочи към изпарителя , сега колата работи ли на бензин ?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Честно казано, не съм го тествал дали го прави същия номер и на бензин заради заглъхването, което се получава от запушените дюзи. След ~30 мин. мога да отида да тествам и да споделя резултати.Редакция: пробвах и на бензин, тъгата е същата.

      Коментар


        #4
        А това се случва само при натискане на спирачен педал така ли ? а на място като напомпаш педала гасне ли ? ако да значи нещо ти се губи вакума и смуче въздох от там !Лесен вариант да пробваш... от магазин за лев зимаш един спрей за стартиране който се пръска в кърборатори и почваш да пръскаш маркуча който идва от колектора и отива към спирачната помпа (при запален двигател) ако колата дигне обороти значи там кадето си пръснал има пробив и вече не е вакум!
        АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
        Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

        Fiat 1100L 42г.

        Коментар


          #5
          Re: Гаснене при спиране brava 1.6 газ/бензин

          rashkov написа:
          Здравейте, ..
          Направи един експеримент: спирай на скорост, плавно, и когато оборотите паднат около 1500, чак тогава натискай съединителя и изключвай от скорост.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            МПХ
            Fiat Brava 1.2,16в

            Коментар


              #7
              Re: Гаснене при спиране brava 1.6 газ/бензин

              sok1 написа:
              Направи един експеримент: спирай на скорост, плавно, и когато оборотите паднат около 1500, чак тогава натискай съединителя и изключвай от скорост.
              Няма значение, пак си гасне като загрее, след смяна на свещи и почистване на стъпковото моторче, като че ли нещата малко се пооправиха, но малко. Гледам бобината има някаква пукнатина, което ме води на мисълта, че и тя е за смяна и че проблема може да идва от там. За съжаление в момента нямам време да ходя да се разправям с майстори.
              tipo33 написа:
              МПХ
              Това на мен така написано нищо не ми говори.

              Коментар


                #8
                датчик колянов вал/бобина

                Коментар


                  #9
                  Re: Гаснене при спиране brava 1.6 газ/бензин

                  rashkov написа:
                  Няма значение, пак си гасне като загрее, след смяна на свещи и почистване на стъпковото моторче, като че ли нещата малко се пооправиха, но малко. Гледам бобината има някаква пукнатина, което ме води на мисълта, че и тя е за смяна и че проблема може да идва от там. За съжаление в момента нямам време да ходя да се разправям с майстори.
                  tipo33 написа:
                  МПХ
                  Това на мен така написано нищо не ми говори.
                  Почистил си го вече, Моторче за Празен Ход
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Гаснене при спиране brava 1.6 газ/бензин

                    rashkov написа:
                    Гледам бобината има някаква пукнатина, което ме води на мисълта, че и тя е за смяна и че проблема може да идва от там. ...
                    Аз имам такава пукнатина от 4 години, а нямам проблем.Най-добре е да се закачи компютър към ЕКУ и да се види какво се случва в различните режими на работа на ДВГ.
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #11
                      Коя година е тая брава? ако е с метален колектор ти вярвам че си почистил моторчето но ако е с пласмасов тва там е почти невъзможно. За да игнорираш моторчето остави колата на празен ход да работи и включваи едно по едно консуматори, климатик, фарове, подгрев стъкла, ако оборотите падат и почне да се чуди да гасне начи моторчето си е фира. Ако ли не стигаш до по кофтия вариант с диагностики и търсене на причината по разни датчици и простотии
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                      Коментар


                        #12
                        24.10.1995 г., с този двигател 182A4.000 според свидетелството за регистрация. Аз съм от Смолян и когато питах един познат къде да я закарам да я закачат на компютър, той ми отговори Пловдив . Ако някой може да ми препоръча добър сервиз в Пловдив, ще съм му много благодарен.

                        Коментар


                          #13
                          Ми аз съм от Пловдив ама немога ти препоръчам добър сервиз Мога те пратя в Динекспрес но там да търсиш единствено и само Явор, за другите не гарантирам. Инак в някои от Бошовете или има един сервиз Кастрола му викат ама чесно незнам къде е. Инак си изчистил моторчето вервам ти Ако си на място и подадеш газ и пуснеш педала пак ли гасне ? Провери си сервото на спирачките дали бачка, тва се прави по следния начин, сутринта влизаш натискаш спирачка и държиш педала, в същото време палиш, щом запали колата ако педала потъне малко начи е ок ако не потъне има нещо гнило по сервото а то е вързано към колектора съответно вакума и може да праи бели. Пробваи тва и кажи на ред ли е.
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                          Коментар


                            #14
                            Кофти-поне на едното гориво да бачкаше както трябва. Не гасне студена на газ? Значи газта ти е много и топла се дави-редуцира: въртене на голямата бурма.Бърка газ и бензин-изключи б. помпа.Другото колегите са го писали.
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #15
                              Slavi_Lancia написа:
                              ... Провери си сервото на спирачките дали бачка...
                              Наред си е. Обаче първият път като го пробвах нещо стана и изчезна целият ток от колата. Размърдах клемите на акумулатора и се оправи. Възможно ли е проблемът да идва от там някъде?

                              Коментар

                              Working...
                              X