Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново въпрос за съединител на Brava 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново въпрос за съединител на Brava 1,6 16v

    колеги знаели някой дали може да се регулира съединителя на Бравата ми защото ми отделя много горе. Все още не буксува но е някак си мек.Напълно съм наясно че скоро ще трябва да го сменя,но все пак ако има начин да отделя по долу това мисля ще удължи живота му.Моля също пловдивските фенове да кажат читави сервизи и цена на комплекта
    HONDA I-VTEC

    #2
    Ако съединителят на 1.6 е като на 1.8 - може. Става откъм страната на жилото, която е откъм вилката (в двигателния отсек). Неприятното е, че се пада под акумулатора (ама още по към купето) и не се вижда добре. Но се стига с ръка (не е необходим ключ). Не знам дали ще помогне в твоя случай, но не пречи да опиташ (само не на топъл двигател, че ще се изпогориш). :D
    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      За да ти отлепя по-ниско трябва да развиеш контрагайката и другата след нея и да разхлабиш жилото. При мен имаше противоположния проблем оня ден в града. Жилото ми е ново и явно се поотпуска с времето и много трудно включвах и изключвах скоростите дори на натиснат до дупка съединител. Затова го натегнах малко на топъл двигател - с помоща на ключ и няколко парцала по тръбата дето излиза от термостата, че много пари Все пак изчакай да изстине двигателя преди да правиш тая процедура.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Благодаря колеги ще пробвам утре като изтине.Безаварийна на всички и живи и здрави
        HONDA I-VTEC

        Коментар

        Working...
        X