Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Здравейте

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Здравейте

    Здравейте.Имам проблем и се нуждая от помоща ви...ако може естественно.Видях ,че има тема със същия/или почти същия/ проблем ,но все пак искам да споделя моят ,защото моята е и на газ.Има ли значение ?...идея си нямам.Та...Fiat Bravа 1.4 12v ...онзи ден сменях термостата защото загряваше.Започна да тече от някакъв детонационен датчик .Беше се счупил половината.Свалих го и него и си купих нов.Смених го.Уж всичко беше наред и изведнъж ми светна ей това ламбенце на таблото. - http://forum.fiat-bg.org/files/i001_002_169_893.gif .Колата я паля на бензин след което превключвам на газ.Сега пали трудно,прекъсва и когато дам газ за да тръгне просто гасне....а на място работи.Сега я паля ,оставям я десетина минутки да поработи на място,превключвам на газ и тогава тръгва без никакъв проблем.Лампичката не гасне обаче,свети си непрекъснато.Не мога да обяснявам като хората и моля за извинение...надявам се ,че сте ме разбрали.

    #2
    и аз имах такъв проблем,при мен беше от четките на стартера

    Коментар


      #3
      Свети,защото има записана грешка в ECU-то.Диагностиката ще покаже каква е тя.Щом си с газова,имаш ли емулатор на ламбда сондата?За начало пробвай с откачане на акумулатора за през тази нощ,а утре виж дали ще светне пак.
      Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
      ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

      Коментар


        #4
        iliyan написа:
        Свети,защото има записана грешка в ECU-то.Диагностиката ще покаже каква е тя.Щом си с газова,имаш ли емулатор на ламбда сондата?За начало пробвай с откачане на акумулатора за през тази нощ,а утре виж дали ще светне пак.
        Чак цяла вечер...Свали + на акум. за 10 мин. след това запали на бенз. и остави да работи до двукратно вкл. на перката ...повтори всичко отново-на това му викат пълен ресет на ЕКУ-то
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Благодаря ви момчета.Днес ще пробвам и ще ви напиша какво се случва...дано стане ,защото не ми се кара по сервизи ,свикнала съм сама да си оправям колата.Само тази лампа сега от къде изкочи та ми взе акъла...чак ме накара да ви занимавам с моите глупости.

          Коментар

          Working...
          X