Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ

    Преди малко като запалих колата започна да работи като дизел с едно метално причукване.Колата е Fiat brava 1.6 16v.
    Fiat Brava 1.6 16v / JEEP Geo Tracker

    #2
    Това метално пречукване за колко време беше?Веднага я угаси или поработи така известно време?Пробва ли да изфорсираш леко двигателя?

    Коментар


      #3
      просто си остана така да чука.Може ли да е от бензинновият клапан понеже съм със газ.Ако е прескочила зъб на ангренажа така ли тропа и можели в това положение да се кара.
      Fiat Brava 1.6 16v / JEEP Geo Tracker

      Коментар


        #4
        колега,ако ти е прескочила зъб то ще е 1 макс 2 зъба съм имал такъв случеи и колата си ме докара от пампорово до пловдив.но пък как така от палене ще стане, трябва да е много хлабав и тогава има опасност да прескочи още и да стане мазало докато я закараш в сервиза по добре ако питаш мен не си прави експерименти ами някой да те изтегли до читав сервиз
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          От личен опит мога да споделя да погледнеш на перката отпред за климатика която е отдолу има едно куплунгче което веднъж от дупките ми се беше извадило и тракаше в перката погледни го за всеки случай!
          Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
          Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

          Коментар


            #6
            Колега, знаеш как чукат клапаните нали?
            no pain no pain

            Коментар


              #7
              Колеги,днес отворих капака на ангренажа и видях,че единият вал беше прескочил 1 зъб.Разхлабих ролката върнах го на белег но неможах да натегна ремъка.Някой знаели как се натяга ролката.
              Fiat Brava 1.6 16v / JEEP Geo Tracker

              Коментар


                #8
                aiko написа:
                Колеги,днес отворих капака на ангренажа и видях,че единият вал беше прескочил 1 зъб.Разхлабих ролката върнах го на белег но неможах да натегна ремъка.Някой знаели как се натяга ролката.
                Fiat Brava 1.6 16v / JEEP Geo Tracker

                Коментар


                  #9
                  нали сам разбираш че оттук нататък всеки съвет от мен или колегите може да е фатален за твоя двигател, щом веднъж е прескочила зъб значи нещо не е наред или нещо неправите както трябва. аз лично незнам как се натяга но гледах че използваха динамометричен ключ и специални захващачи на разпределителните валове
                  HONDA I-VTEC

                  Коментар


                    #10
                    благодаря ще отида на сервиз.
                    Fiat Brava 1.6 16v / JEEP Geo Tracker

                    Коментар

                    Working...
                    X