Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Купе - полиране на фарове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Купе - полиране на фарове

    Колеги дайте някое съветче с какво да си полирам предните фарове че са мътни
    Прикачени файлове

    #2
    Има полирпасти на които си пише,че са за фарове.Виждал съм такива на бензиностанции "OMW",но сигурно ги има и на други места.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      Намери си паста на 3М, вършат добра работа, втори номер търси по бояджийските магазини.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        веднага ти казвам:1 взимаш шкурка 2000 и започваш смело да търкаш / на вода/,без да се притесняваш че ще матират!2 паста за полиране на коли / първи номер/ и една машинка,но може и на ръка ако не те мързи!това е баце, аз на бившото ми купе така ги оправих и станаха като нови!п.п ако не ти се дават пари, отиваш в първия магазин/аптека и взимаш паста за зъби + вълнен парцал!и започва якото търкане,но ефекта не е същия и е по краткотраен !това от мен!

        Коментар


          #5
          За пастара за зъби и аз сам чивал, но ми се струваше като шега, но за шкурката незнам може и да оитам. Казаха ми че в София франс ауто на PEUGEOT полирвали фарове някой дали е чивал добри отзиви за там. По принцип при тях ги оправяли без значение от марката на колите

          Коментар


            #6
            Доколкото знам с паста за зъби ефекта е краткотраен.Приятел полира неговите (друга кола) с 2 вида пасти и няколко водни шкурки, ефекта беше поразяващ.Драсни едно л.с. на kaci, той полира неговите с Cerium Oxide
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              С 4 вида щкурка и шлаиф паста с машина за пастирване фаровере ми станаха като нови и живот и здраве да ги лакирам и ги запечатвам да доста години напред

              Коментар


                #8
                Най-добре е хубаво матиране със скочбрайт и шлайф паста и след това лакиране. Само с пастиране ефекта е до време.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  да така ми предложиха иначе този ефект бил кратак за броени месеци

                  Коментар


                    #10
                    С какво правите лакирането?Моите правих с шкурка 1000 на вода, 2500 на вода, и после паста. Станаха ок.За лакирането взех обикновен лак, но ме достраша да ги пръсна. На него си пишеше че става за пластмаса, даже пробвах на едно прозрачно шише, но ми се струва че даже леко го матира.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      значи полирването като гледах момчето как ги правище значи 4 вида шкурка от наи едра до най ситна и после с машина за пастирване с два вида пасти а за лакирването мисля при бояджия да отида че да не оплескам пейзажа :D

                      Коментар


                        #12
                        На Алфата ги минах с 2000 на вода, после с паста за автомобил и са екстра. Правя пастиране с паста всеки път като пастирам автомобила, иначе наистина пак леко помътняват. Така или иначе пастирам поне 2 пъти годишно, така че за фаровете не ми дотежава.http://clubalfaromeo.com/forum/showp...4&postcount=35
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          GTipo написа:
                          С какво правите лакирането?Моите правих с шкурка 1000 на вода, 2500 на вода, и после паста. Станаха ок.За лакирането взех обикновен лак, но ме достраша да ги пръсна. На него си пишеше че става за пластмаса, даже пробвах на едно прозрачно шише, но ми се струва че даже леко го матира.
                          лака, доколкото само съм чел и виждал снимки, трябва да е скъп и качествен, защото ширпотребата матира
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #14
                            pakumba написа:
                            GTipo написа:
                            С какво правите лакирането?Моите правих с шкурка 1000 на вода, 2500 на вода, и после паста. Станаха ок.За лакирането взех обикновен лак, но ме достраша да ги пръсна. На него си пишеше че става за пластмаса, даже пробвах на едно прозрачно шише, но ми се струва че даже леко го матира.
                            лака, доколкото само съм чел и виждал снимки, трябва да е скъп и качествен, защото ширпотребата матира
                            И да се пръсне с бояджийски пистолет, по възможност от някой с опитна ръка, не е майтап работата. Няколко много тънки ръце с малко време между тях. После и лака се пастира хубаво. Ама едно камъче да чукне, мого често започва да се бели и става по-зле. Нови фарове е истината
                            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                            Коментар


                              #15
                              Днеска покрай задната броня и огледалата с останалия лак реших да пръсна и стоповете, работата беше точно за 1 минута, леко се матират със скочбрайт и се лакират. прилагам снимка на ефекта , материала е същия като при фаровете на Купе-то.
                              Прикачени файлове
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X