Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Картер за двигателя на Купе 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Картер за двигателя на Купе 1.8

    Преди няколко дни счупих в една шахта картера на двигателя и конзолата, която пази колекторните тръби под картера. Може ли някой да каже дали става картер от друг Фиат или трябва да купувам нова част. Ако някой може да помогне с тези части или какви са им цените. Благодаря!
    Fiat Coupe 1.8 16v 1999 183A1.000

    #2
    Има два варианта.да се завари(ако може) или нов.Аз също ударих точно планката под колекторите и тя се вряза в картера.Отчупи се парче от картера заради нея.Свалих картера,занесох го на един майстор той ми го завари и пак го сложих.Вече карам една година така и няма проблем,но тази ш....а планка въобще я махнах.Незнам как са я измислили там.Освен за бела,незнам за какво е сложена
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    Коментар


      #3
      Доколкото знам Барчета имат същите двигатели,а също и Пунто 1.8 16 V след 99’
      COUPE 1.8 16V
      Volvo XC90 T6

      Коментар


        #4
        Благодаря за бързите отговори. Вчера я свалих същата тази злополучна планка. Шпилката, която е завита в картера (предната) е потънала навътре и е счупила картера - само е пукнат на дължина около 20 см във формата на V. А трябва ли да свалям целия двигател, защото има болтове, доколкото виждам, скрити под скоростната кутия? Kъде го завари и какви пари вземат за аргонова заварка на алуминии?
        Fiat Coupe 1.8 16v 1999 183A1.000

        Коментар


          #5
          Не се налага да сваляш двигателя.Просто разкачаш изпускателните колектори,и тампона от долу който се вижда.Особенноста е само,че два от болтовете на картера(от страна на скоростната кутия)са в дупки и трябва да бръкнеш с удължение с тресчотка с шестограм.Аз сам го свалях,но в сервиз и ползвах подходящи инструменти.Не си спомням други особенности.Като развиеш картера леко го завъртащ на една страна за да излезе,защото иначе се опира в мрежата на маслената помпа.Това е. А за заварката-направи ми я един приател на баща ми и се почерпихме после.Ще го питам как точно и ще ти пиша.Успех
          COUPE 1.8 16V
          Volvo XC90 T6

          Коментар

          Working...
          X