Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло във кутията на въздушния филтър пунто 1.1 95г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло във кутията на въздушния филтър пунто 1.1 95г

    Здравейте днес сменях въздушния филтър и забелязах че в кутията има масло след кратка проверка от къде идва установих че от тръбата която идва от главата на двигателя в самата тръбичка има и една мрежа нещо като филтър. Нивото на маслото е точно по средата на разделението на пръчката. Нормално ли е там да има масло и какъв може да е проблема. Нека подчертая че маслото не стига до самия въздушен филтър.
    BMW E46 coupe
    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

    #2
    напълно нормално е -всеки мотор си има картерни газове.не се притеснявай

    Коментар


      #3
      Ако е само леко омазнено не е страшно. Но ако си има масло, не е много розово положението. Идеята на мрежичката е да спира точно маслените пари. Тя няма да помогне при повишено картерно налягане!Съвета ми е да изчистиш всичко много хубаво от към картерната вентилация. Мрежичката ако е скъсана я смени.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        кола

        Там е въпрос че такова нещо не се продава то е едно като спирала трябва да еАз съм сложил парче от едра домакинска тел и вече не ми се мокри филтъра .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: кола

          kluchar написа:
          Там е въпрос че такова нещо не се продава то е едно като спирала трябва да еАз съм сложил парче от едра домакинска тел и вече не ми се мокри филтъра .
          Да, става. Дори може и повече работа да върши.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Той филтъра не ми се мокри а то е по-скоро точно като маслено изпарение леко омазано. Като минах с пръсти отгоре съвсем леко се намазах. Мрежичката изглежда ок но аз съм сменял маркуча че беше мн запекъл стария и може да е една идея по-широк от стария и от там да минава тая гняс нагоре.
            BMW E46 coupe
            Fiat Punto 1.1 LPG - ex

            Коментар


              #7
              Нямаш основание за притеснение. Почисти всичко старателно и го наблюдавай.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                маслени пари

                Колеги, ако пък се запуши този маркуч, няма ли да вдигне налягането в картера?
                ex. Fiat Punto ELX '97
                176A8.000 LPG BRC
                -----------------------

                Коментар


                  #9
                  Re: маслени пари

                  biserb написа:
                  Колеги, ако пък се запуши този маркуч, няма ли да вдигне налягането в картера?
                  Може да почне да ти излиза щеката или направо фърчи тапата на капака, ако си с тапа. Не трябва да се прави.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Re: маслени пари

                    Danchojn написа:
                    biserb написа:
                    Колеги, ако пък се запуши този маркуч, няма ли да вдигне налягането в картера?
                    Може да почне да ти излиза щеката или направо фърчи тапата на капака, ако си с тапа. Не трябва да се прави.
                    Преди време един познат го беше направил и в такова приключение го вкараха едни "майстори". Искаха да ремонтират двигателя, бил си "заминал" и т.н. Отпушихме тая глеч дето беше в маркуча и колата си върви и до днес без ремонт вече поне 2 години
                    ex. Fiat Punto ELX '97
                    176A8.000 LPG BRC
                    -----------------------

                    Коментар


                      #11
                      Просто удължи маркуча и го изведи под двигателя, а отвора в тавата на филтъра запуши с болт и гума
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар

                      Working...
                      X