Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло в скоростните кутии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло в скоростните кутии

    Ето едно въпросче до всички с Фиати.Кога за последно сте си сменяли маслото в скоростните кутии и знаете ли какъв пробег му дават за смяна.Аз съм чел че около 70000км му стигат и смяна,а хидравликата на колко.Колата ми е вече на 150000 и започвам да се замислям дали италианците са правили това.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    120К за скоростната,хидравликата по състояние-при промяна на цвета...По време-5-7год.
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      ако си имат масло в скоростите хич не се закачай с тях, ако трябва да долееш а незнаеш какво е маслото вътре тогава можеш да го смениш. За хидравликата ако ти е черно както каза колегата може да го смениш ама имай предвид че новото веднага и то става черно дето се вика за лично успокоение можеш да направиш тези смени.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Аз винаги, когато купя кола го сменям, за да не бера ядове След това го сменям на всеки 2 години или 40К км, все пак карам коли между 6 и 10г. Гледам в книжката на служебната ми кола (на 1г. е), че на 60К се сменя маслото в скоростите, което е пълна синтетика, така че както казва колегата 120К за смяна ми се струват множко Един познат преди години си взе Типо. Посъветвах го да даде още 30-тина лева и да смени маслото в скоростите. Не ме послуша и смени кутията след 3 мес. Не че маслото му беше старо, а просто го нямаше Ако беше тръгнал да го сменя и беше видял, че е малко (по скоро никакво почти) нямаше да дава още 200 лв.Евтиното винаги излиза скъпо Винаги следвам тази максима и рядко греша. Предпочитам да си купя 6-7г. кола и да я поддържам както трябва, отколкото 2-3г. и да събирам пари постоянно, за да я обслужвам
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Аз смених и на хидравликата / казаха че трябва да се следи и като потъмнее - на около 50 000 / А на скоросната кутия на около 120 000 км
          Fiat Marea 1.8 16 V

          Коментар

          Working...
          X