Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто термостат?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто термостат?

    Здравейте колеги! Имам следния въпрос: Имам съмнения в термостата, понеже нямам никакво парно и това е от както съм взел колата. Въпроса обаче е, че според прибора на таблото(стрелката) колата си загрява нормално. Около 5минути стига си средата и си стои там. Единствено в големите студове(под -10 градуса) понякога се връща с 2 деления надолу и пак си отива в средата. Идеята е, че според стрелката колата загрява правилно, а според мен има някакъв проблем с термостата(отворен е и върти и през големия кръг). Та какъв е шанса според Вас термостата да е проблемен при такава информация. Колата е Фиат Пунто 1,2 бензин 60к.с. 2001г. Мерси предварително!

    #2
    Re: Пунто термостат?

    Painfall написа:
    Здравейте колеги! Имам следния въпрос: Имам съмнения в термостата, понеже нямам никакво парно и това е от както съм взел колата. Въпроса обаче е, че според прибора на таблото(стрелката) колата си загрява нормално. Около 5минути стига си средата и си стои там. Единствено в големите студове(под -10 градуса) понякога се връща с 2 деления надолу и пак си отива в средата. Идеята е, че според стрелката колата загрява правилно, а според мен има някакъв проблем с термостата(отворен е и върти и през големия кръг). Та какъв е шанса според Вас термостата да е проблемен при такава информация. Колата е Фиат Пунто 1,2 бензин 60к.с. 2001г. Мерси предварително!

    Коментар


      #3
      Провери дали е обезвъздушена правилно. После виж дали не е запушено радиаторчето на парното. Другия вариант е да липсва въпросното радиаторче ,че историята познава и такива случаи на премахнато радиаторче.
      Alfa Romeo GTV '98, Brava '99 1.6 16v, Punto HLX 1.2 16v '00

      Коментар


        #4
        Според мен е обезвъздушена, радиаторчето го има, немога да преценя дали е запушено. В тая връзка някой знае ли серпентина ли е или е с ребра радиаторчето на парното?

        Коментар


          #5
          Painfall написа:
          Според мен е обезвъздушена, радиаторчето го има, немога да преценя дали е запушено. В тая връзка някой знае ли серпентина ли е или е с ребра радиаторчето на парното?
          Класически радиатор-две пластмасови казанчета, AL тръби м/у тях и ребра от AL фолио. При съмнение за запушване не е проблем да се провери/продуха без да се сваля.
          Ex. Grande Punto Driver

          Коментар


            #6
            Ок, как да стане проверката/продухването и къде евентуално да я закарам да го направят? Понеже не ми се занимава да се сменя, единствено ако може да се оправи/отпуши...

            Коментар


              #7
              абе имам чувстото че това Пунтото МК2 60 коня май си му е слабо парното в момента съм с ново радиаторче и духа топло но не и вряло и след известно време става по хладен въздуха
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                новите не топлят-китайски и т.н.иначе на колегата да пусне вода с маркуч и скоба и да надуе парното.всички мръсотии ще си излязат

                Коментар


                  #9
                  ivel написа:
                  новите не топлят-китайски и т.н.иначе на колегата да пусне вода с маркуч и скоба и да надуе парното.всички мръсотии ще си излязат
                  Правих го това - никакъв ефект. Почти никакви боклуци не излязоха. С две думи водата си циркулира през някаква част от радиаторчето и нищо не загрява. Иначе се оказва, че май не е термостат. Оставих я на място да загрее, отваря си големия кръг, когато трябва и тн...

                  Коментар


                    #10
                    Ще използвам темата на колегата за да не пускам нова. И аз имам подобен проблем със стрелката за температурата. Колата си загрява нормално и изведнъж стрелакта пада с няколко деления. Имам чувствотот, че термостатът не отваря плавно, а изведнъж.Наблюдавах температурата и с FiatEcuScan и се вдига до към 88 градус и изведнъж пада с 10-15 градуса, което пак ме навежда на мисълта, че термостатът отваря изведнъж.
                    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                    Punto GT 1.4 Turbo '99
                    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                    Коментар


                      #11
                      е колега той и моя отваря малко изведнъж както си загрява стига до средата и изведнъж стрелката се връща с половин до едно деление назад ма не мислех че като отваря изведнъж е проблем ?!?!
                      Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                      Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                      Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                      Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                      Коментар


                        #12
                        Не ми се струва нормално на мене такова поведение, но да видим какво ще кажат и другите колеги.
                        Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                        Punto GT 1.4 Turbo '99
                        Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                        Коментар

                        Working...
                        X