Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задни говорители за фиат мареа седан.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задни говорители за фиат мареа седан.

    Здравейте колеги. Днеска си свалих задните говорители на фиатката /мареа седан/. С изненада установих че са странен размер. Може ли някой да ми каже дали мога да си намеря преходници за да сложа малко по големи говорители.Благодаря предварително.
    Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

    #2
    Че неможе ли да се отреже кората? При мене е рязана кората по говорителите. Невиждам къде е проблема?
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    Коментар


      #3
      Аз имам оригинални колонки отзад. Те са закачени много странно с винт към каросерията под кората. Няма как да изрежа само кората за да сложа по големи защото отдолу е ламарина и ще трябва и нея да е режа а не ми се иска. А и другото е че има и капаци отгоре който няма как да ги заменя с други че са много странен размер и форма
      Fiat Ritmo 1.1 1985g. 44kw, Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lynda 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

      Коментар


        #4
        popai145 написа:
        Аз имам оригинални колонки отзад. Те са закачени много странно с винт към каросерията под кората. Няма как да изрежа само кората за да сложа по големи защото отдолу е ламарина и ще трябва и нея да е режа а не ми се иска. А и другото е че има и капаци отгоре който няма как да ги заменя с други че са много странен размер и форма
        Освен, че са странен размер, решетките са чудесни на вид и изобщо не си заслужава да се преправя там. Ако имаш неизправен говорител, просто го смени с такъв втора употреба.Оригиналните говорители вадят добър и достатъчно силен за размерите си звук. Няма смисъл да се подменят освен ако не си фен на силната музика. Ако е така, единствения вариани е да режеш ламарината. Аз обаче, не бих го направил. Ако пък искаш да си купиш същия размер говорители можеш да направиш следното:Сваляш кората и подлепяш на обозначените места със стъкломат и смола.След, което пробиваш отвории монтираш новите говорители.Това в случай, че искаш да стане здраво. Ако не ти се занимава с подлепяне, можеш просто да монтираш новите говорители с големи шайби, понеже корите на седаните са направени от пресовани хартиени отпадъци и са доста меки и трошливи.

        Коментар

        Working...
        X