Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За лампата на airbag Marea Weekend 1,8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За лампата на airbag Marea Weekend 1,8 16V

    Новобранец във форума и вече Ви засипвам с въпроси :D Та откакто се сдобих февруари с марийката все ми свети лампичката на таблото за airbag и ходих при един приятел който има техника за четене и софтуеър, но ми каза че куплунга за закачане бил под таблото, което ме втрещи и щяло да се наложи сваляне на таблото за да закачи компа си.Също ми каза че при светеща лампа airbags не работят, а дали е така?Моля Ви дайте съвет где да ида да ми решат проблема и ако знаете какви средства да приготвяThank you in advance

    #2
    "Друг често срещан проблем е капане на конденз от климатика върху електронния блок на възглавницата. Тогава блока се поврежда сериозно и се налага смяна"При мен се получи нещо подобно - преди известно време при дъжд изведнъж светна лампата след 1 ден, може би исъхна спря да свети и от вчерашния порой пак светна. Сега чакам да видя дали пак ще угасне сама или не.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      Куплинга се намира под жабката. Не се налага сваляне на таблото!Лампата може да свети по милион причини. Иди обаче да ти кажат защо свети. При мен светеше, защото самата лампа на таблото правила лош контакт и записвала грешки Иначе може да е предупреждение за смяна на пиропатрона - ако колата вече е станала на 10 години.може да е неизправност в еърбега или в някой датчик за еърбега...Иди да ти прочетат компютъра. От там ще разбереш какъв е проблема...Успех!
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        А къде да отида колега Мазгарев?

        Колега Мъзгарев би ли ме посъветвал къде по-точно в кой сервиз да ида и колко струва теста?TIA

        Коментар


          #5
          Иди или във Ванто Трейд или в Александър Ауто.Кажи им да ти направят тест на еърбега. Струва около 20лв.Искай да ти покажат изписаното на екрана, за да се увериш че ти казват истината!От там вече ще решиш дали трябва да се ремонтира или е нещо дребно.В цената влиза и триене на грешките П.П.: Името ми е Мазгарев
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Благодаря колега

            Благодаря колега Мазгарев, и извинявай за правописната грешка - не съобразих.Ще ида да го видя що за грешки са се натрупали, странното е че явно пиропатрона е сменян щото има в сервизната книжка че миналата година е сменян и лепенка в жабката че е сменен на едикоя си дата, все пак колицата ми е само на 93 000 километра Но е вярно че до 10 години се сменя без значение от пробегаМерси още веднъж за инфото

            Коментар


              #7
              Куплунгът наистина се намира над жабката - сваля се пластмасовата кора вътре в жабката (тя е на 2 пластмасови закопчалки) и ще видиш куплунгът, закачен за купето.Аз ти препоръчвам DKV Сервиз - на Искърско шосе в Дружба. Хората са много лоялни. Според мен ще ти струва 20 лв. диагностиката на airbag-a.Бих те посъветвал да не стъпваш в Александър Ауто - там няма да те допуснат дори до вратата на сервиза, ще ти кажат да им оставиш ключа и еди-кога си да дойдеш да си вземеш колата. А ако евентуално проявиш интерес и питаш за подробности за състоянието на колата ти, ще те игнорират все едно че си куче. И друго нещо - в Александър ауто първо ти обявяват една цена, а като отидеш да си прибереш колата, се оказва че ти искат доста повече.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар

              Working...
              X