Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разглобяване волана на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разглобяване волана на Пунто

    Изкам да отворя волана на Пунто 75 отпред,че има нещо дето трака и вече не мога да го трая.Ако може да ми обяните как да махна тоя "триъгълник" на волана и да огледам какво е положението.Имам още един-два въпроса ,но нека вървят един по един.Благодаря предварително :D
    Punto ELX

    #2
    Re: Разглобяване волана на Пунто

    Зависи какъв е волана-с Air-bag-или без...Ако е с Air-bag-първо изкл.акумулатора и чакаш мин.10 мин.,след това развиваш трите болта от зад на волана/откъм таблото/-триъгълника-изважда се към теб,откачат се кабелите,развиваш гайката, и с леко разклащане дърпаш волана към теб...Ако е без Air-bag-с тънка отверка избутваш елипсата за свирката-към теб-като излезе,имаш достъп до гайката...Успех !
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      Моят е триъгълен волан без airbag.Предполагам е по същият начин но без изключване на акумолатора.
      Punto ELX

      Коментар


        #4
        bmw_boy написа:
        Моят е триъгален волан без airbag.Предполагам е по същият начин но без изключване на акумолатора.
        Точно ! Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Сваляш триъгълника с ръка или с отверка ВНИМАТЕЛНО!Най-удобно е на ръка и като го хванеш в най-дългата му страна (от горе) и леко дръпнеш назад към седалкаАко ти се наложи да сваляш целия волан:Разкачаш клаксона и ще видищ една гайка...развъртащ я и е готово.При слагането гледай гумите и волана да са прави иначе е много гадно....знам от собствен опит За клаксона няма значение дали ще го вържеш така както е бил когато си го разкачал.
          FIAT Punto ELX 1.2 75

          Коментар


            #6
            Другият ми въпрос е свързан с жилото което отваря багажника от купето.От начало не изкаше да отваря и предположих че е отпуснало.Натегнахго отзад като изадих "ключалката" (която при отворен багажник се намира отдолу) и там видимо се вижда как да се натегне.След преместване на една позиция напред(натягане) заработи добре но само няколко пъти.Втори опит пак едно напред и пак заработи но пак без голям успех.Нещо да ме посъветвате.Мислех да пробвам от страната на купето но незнам дали ще има смисъл.
            Punto ELX

            Коментар

            Working...
            X