Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Залята кола с олио :(((

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Залята кола с олио :(((

    Здравейте. Някой умен комшия (само да разбера кой) си изхвърлил олиото от тигана където е пържил разни *айна върху колата. За 2ри път се случва в семейството. Първата жертва беше Пунто Мк1 сега е Пунто мк2 което е при нас от 2 месеца С какво да го премахна от боята без да се увреди.(ако вече не е увредена ако е било горещо
    Alfa Romeo GTV '98, Brava '99 1.6 16v, Punto HLX 1.2 16v '00

    #2
    Какъв изрод, изобщо, що за човек трябва да бъдеш, за да си хвърлиш използваното олио през терасата ебати простия народ... къде живееш във варна ако не е тайна, всмисъл в кой квартал ? то не че има значение, те простаците са навсякъде... едно 60% от нацията ни, дето вика бате бойко си е не лош, ами много лош човешки материал, абсолютни бездарници; по темата - с обезмаслител си взимаш, забърши първо с тоалетна хартия примерно го избърши и после с обезмаслител мегилио примерно пръсни и забърши, хвърли малко вода с веро примерно ако нямаш шампоан за кола, и после с чиста вода изпакни, ако го е хвърлил горещо, като се разбере кой е, го разцепи а да и забравих - дай 5 лева на някой мангал да му се "изака" и изпикае пред вратата

    Коментар


      #3
      циф маха всичко.

      Коментар


        #4
        както е писал колегата преди мен с Меглио ще стане взимаш си едно шише и си сипваш в една кофа около 250 мл и доливаш с вода с гъбата почваш да търкаш колата (направо си я миеш) и полсе плакнеш ако не е е отмило навсякаде можеш директно с Медглио на засегнатия участък и после пак цялата кола
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          Пръскай с меглио и на автомивка с топла вода и няма проблем ,от солта по улиците никой не мрънка макар че вреди десетки пъти повече от олиото .
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            А за автомивка с безконтактно измиване мислил ли си ? Техните препарати свалят всякакви мизерии. Имах случай, от някой смрадлив тир или нещо такова, ми беше напръскана цялата предница с масло, и с безконтактно измиване се изисти перфектно. Иначе обемаслител и после вода и не търкай докато има лйна по боята, че ще я ошкуриш.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              А случайно да не можете да си намерите място и да паркирате където ви видят очите?Има много такива хора.Особенно ако някой е рил сняг цял ден и ти да си се намърдал на готово?
              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

              Коментар


                #8
                И да е било горещо е изстинало докато падне на колата. И олиот не мисля че би навредило по някакъв начин на боята.Даже ще ти е от ползва да не ти залепва леда по колата и да не задържа вода.Аз на твое място не бих я чистил до пролетта.
                http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                FIAT БРАВО 1.2 16v
                ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                Коментар


                  #9
                  Gankov74 написа:
                  циф маха всичко.
                  Да маха всичко,както и боята.Я пробвай с Циф и после в най-добрия случай ще трябва да я пастираш да се махнат драскотините,да не да трябва и боядисване.Да с Меглио става,но няма да натискаш много защото ще видиш по парцала как остава боя от колата.Мисля,че с някой добър препарат на автомивка и с гореща вода ще се махне.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    MartoModev написа:
                    А случайно да не можете да си намерите място и да паркирате където ви видят очите?Има много такива хора.Особенно ако някой е рил сняг цял ден и ти да си се намърдал на готово?
                    Имах такъв случай миналата година, в период от няколко седмици намирах фиата със спусната гума. Разбрах кой съсед го прави и отидох в тях, и той нагло ми каза че това място е негово понеже му е пред прозореца и да не спирам там. Такъв бой яде че ще го помни до живот, предупредих го че ако още веднъж му видя колата на това място ще я потроша основно. От тогава не е спрял на това място.Аз пак няма каде да спирам понеже вечер се прибирам късно но и той не спира там.
                    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Старото пунто нашите го бяха мили с меглио но явно са търкали доста с гъба и десния калник беше матирал яко. Тоя път им казах да не бутат нищо. Та и аз си мислих правилно с топла вода и обезмаслител без търкане и после безконтактно. На старото Пунто беше отнесло и предното стъкло докато разбера какво е пак беше зимно време и си мислих,че е заледено чистачки пусках духалки на стъклото няма карах така 1км. и накрая спрях. Изкарах един парцал и като забърсах разбрах,че е олио (( Другия вариант е да чакам да стане над 0 температурата и тогава да мия,че ще замръзне от автомивката после всичко.А отностно паркомястото е различно от предното където заляха. Сега е от южната страна на блока, 1вия път от северната. Интересното е, че и по ГТВ-то съм си намирал малки пръски по стъклата от олио и има други комший който са им заливани колите. Явно някой цървул често си практукува изхвърляне на мазнина през терасата. Първия път имаше парченца картофи. ..... Жалко,че не успявам да засека случайно кой го прави,че ще има безплатен ваучер за лицево челюстен хирург.
                      Alfa Romeo GTV '98, Brava '99 1.6 16v, Punto HLX 1.2 16v '00

                      Коментар


                        #12
                        кола

                        Може да побелее с Меглио или подобно нещо друго да пробваш Ако се почиства с топла вода и пяна може и да стане ама сега е студ и не се знае какво ще стане.Тук може да видиш.http://www.bardahl.bg/bg/products/i/4593
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          bobi_bravo написа:
                          MartoModev написа:
                          А случайно да не можете да си намерите място и да паркирате където ви видят очите?Има много такива хора.Особенно ако някой е рил сняг цял ден и ти да си се намърдал на готово?
                          Имах такъв случай миналата година, в период от няколко седмици намирах фиата със спусната гума. Разбрах кой съсед го прави и отидох в тях, и той нагло ми каза че това място е негово понеже му е пред прозореца и да не спирам там. Такъв бой яде че ще го помни до живот, предупредих го че ако още веднъж му видя колата на това място ще я потроша основно. От тогава не е спрял на това място.Аз пак няма каде да спирам понеже вечер се прибирам късно но и той не спира там.
                          И голям мъж ли си Фукай се във фейсбук, тук едва ли мякой иска да чете как си избиваш комплексите.Извинявай за спама авторе. Дано успееш да оправиш нещата без да има каквито и да било поражения по колата. Успех!

                          Коментар


                            #14
                            nickname написа:
                            bobi_bravo написа:
                            MartoModev написа:
                            А случайно да не можете да си намерите място и да паркирате където ви видят очите?Има много такива хора.Особенно ако някой е рил сняг цял ден и ти да си се намърдал на готово?
                            Имах такъв случай миналата година, в период от няколко седмици намирах фиата със спусната гума. Разбрах кой съсед го прави и отидох в тях, и той нагло ми каза че това място е негово понеже му е пред прозореца и да не спирам там. Такъв бой яде че ще го помни до живот, предупредих го че ако още веднъж му видя колата на това място ще я потроша основно. От тогава не е спрял на това място.Аз пак няма каде да спирам понеже вечер се прибирам късно но и той не спира там.
                            И голям мъж ли си Фукай се във фейсбук, тук едва ли мякой иска да чете как си избиваш комплексите.Извинявай за спама авторе. Дано успееш да оправиш нещата без да има каквито и да било поражения по колата. Успех!
                            Приятелю, аз не съм голям мъж. Но такива хора заслужават само това, защото си мислят че света е техен. Сега е олио , а ако утре му полеят колата с киселина или друго нещо да не дава господ.Какви комплекси съм избил с това е един болкук ми руши собственоста и нагло го заявява? Да му кажа мястото е твое и ако пак ме видиш там спукай и другите ли? Няма да стане, ще яде бой докато се научи. И още нещо не съм конфликтен човек и рядко се е налагало да действам така.
                            Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                            Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                            Коментар


                              #15
                              Напълно съм съгласен с колегата. Оня ден пред офиса бях паркирал служебната кола и на следващата сутрин имаше счупено едно яйце на предното стъкло. Няколко дни по рано някой беше вдигнал чистачките на колата на един колега на същото място. Сега наблюдавам, че една астра е паркирала там от няколко дни и някоя сутрин ще му се стъжни като излезе. На един приятел му бяха хвърлили буркан с лютеница така на предния капак. Моите уважения ама не може да си нарочваш някоя място за твое при положение че е на улицата и да нанасяш щети на нечия кола защото човека е паркирал на свободно паркомясто. Ако греша някой да ме поправи. Който иска да си има лично място в общината може да си плати служебен абонамент, ще му сложат знак там с неговия номер и така. Или пък да си купи гараж. Не може да трошиш колите на хората защото са паркирали на свободно място и това, че ти е пред прозореца не значи че е твое така или иначе местото е и пред още поне 5-6 прозореца от по-горните или долни етажи на блока. То трябва да паркираме един върху друг така. По темата: веднъж карах зад един камион цистерна, от който течеше масло, но понеже се разпрашаваше от струята въздух и разбрах чак като ми омаза стъклото. А предишната ми кола беше бяла. Беше станала цялата на черни точки. Автомивка не помогна, но с обезмаслител и парцалче колата си стана отново бяла. Малко е трудоемко но става. И колега според мен това олио не си го изливат по принцип през прозореца тия хора според мен, а просто там където паркираш им е "под прозореца" и явно мястото е "тяхно", така че ако можеш да разбереш кой ти прави тези мизерии и да го посъветваш да спре. Втората стъпка е самооправство. Друг вариант няма.
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X