Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво се намира под металния капак зад предно ляво колело?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво се намира под металния капак зад предно ляво колело?

    За някои въпроса може да е смешен , ама да питам, че аз не съм наясно. На ТД100 мотора зад предната лява гума има един метален капак, на който има надпис LANCIA I FIAT, държи се на няколко болта мисля за скоростната кутия. Проблема е там, че от него се чува един странен звук, когато колата е студена и леко поотихва като загрее. Появиха ми се отскоро едни доста неприятни вибрации откъм мотора на 1500 оборота и се чудя дали няма нещо общо с това.
    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

    #2
    По принцип пресвирва така в студа аксиалния лагер

    Коментар


      #3
      Re: Какво се намира под металния капак зад предно ляво колел

      Валентино_88 написа:
      За някои въпроса може да е смешен , ама да питам, че аз не съм наясно. На ТД100 мотора зад предната лява гума има един метален капак, на който има надпис LANCIA I FIAT, държи се на няколко болта мисля за скоростната кутия. Проблема е там, че от него се чува един странен звук, когато колата е студена и леко поотихва като загрее. Появиха ми се отскоро едни доста неприятни вибрации откъм мотора на 1500 оборота и се чудя дали няма нещо общо с това.
      Изглежда ли като част от скоростната кутия?
      Marea TD100

      Коментар


        #4
        Ето за това става въпрос. п.п. Това е снимка на колега от форума, моето не е омаслено и се чува един вибриращ звук от там.
        Прикачени файлове
        НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

        Коментар


          #5
          скоростната ти кутия е това точно зад този капак - може да присвирка единствено лагер на първичния или вторичния вал, пък друго там няма какво - зад капачето ти е 5та скорост; а аксиалния лагер е доста по напред, в началото на кутията от към ДВГ, а това е края на кутията може да идва и отпред звука но да си мислиш че идва откъм това капаче, според мен проблема ти щом имаш вибрации е някой компонент на съединителя

          Коментар


            #6
            Само вибрации или има и виене?
            Marea TD100

            Коментар


              #7
              nedialk00 написа:
              скоростната ти кутия е това точно зад този капак - може да присвирка единствено лагер на първичния или вторичния вал, пък друго там няма какво - зад капачето ти е 5та скорост; а аксиалния лагер е доста по напред, в началото на кутията от към ДВГ, а това е края на кутията може да идва и отпред звука но да си мислиш че идва откъм това капаче, според мен проблема ти щом имаш вибрации е някой компонент на съединителя
              Възможно е да е и съединителя. Сутрин когато колата е още студена, при потегляне се усещат доста силни вибрации, а когато загрее, дори и без газ да потегля не се усеща нищо. Мисля утре сутринта да хвана някой помощник да натисне съединителя да видя дали пак ще се чува това. Ако е лагара би трябвало да има промяна при натискане на педала, нали? Иначе от както съм я купил съм минал 50 000км и не съм пипал нищо по съединителя, може и да е тръгнал да предава богу дух, но пък проблем с приплъзване или включване на скорости нямам.
              НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

              Коментар


                #8
                А масло в кутията имаш ли?
                Marea TD100

                Коментар


                  #9
                  robs написа:
                  А масло в кутията имаш ли?
                  Маслото съм го проверявал преди около година и беше добре. Ще го погледна пак, макар че нямам никакви течове от кутията. Виене не се усеща.
                  НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                  Коментар


                    #10
                    провери при натискане - така както си написал е, да не те отчайвам ама ще трябва да се сваля кутията

                    Коментар


                      #11
                      Последен въпрос. Защо разпитваш за капака на скоростната кутия след като мислиш, че имаш проблем със съединителя който е от другата страна?
                      Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        Колега аз ако знаех от кое е нямаше да ви питам, просто предполагам и ви казвам какво се чува и усеща. Ще ходя на майстор тези дни да направим един цялостен оглед на тампони на мотора, масло в скоростите и тем подобни. Дано се разбере от какво е, че тези вибрации на 1500 оборота са много гадни.
                        НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                        Коментар

                        Working...
                        X