Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с паленето на Брава 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с паленето на Брава 1.2 16V

    Здравейте колеги ! След последни няколко дни и тези -15/20 град. просто бяха пагобни за много от нас.Преди 2 дена както си карах по околовръстното,колата загуби мощност и май останах на 3 цилиндъра ,откретах някак си до работа и обратно вкъщи.Имах проблеми с свещите и кабелите преди около 3 месеца и си мислех ,че пак е от тях този проблем ,но днес след като смених 2 от по-зацапалите свещи,запали от 1-я път ,но я изпуснах и тя изгасна Колата беше леко позатрупана (имаше снях до средата на джантите) и заледена отвсякъде.След над около 20 опита да запаля отново ,не успях.Изкарва пушек от ауспуха ,който мирише буквално на бензин.Моля ,кажете как да действам или просто да изчакам да се постопли времето малко :D

    #2
    Що не пробваш малко да разринеш отзад и тогава да я запалиш, дай и малко възможност на тая генерация да изкара изгорелите газове, възможно е да има и лед в гърнетата
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      едва ли е толкова просто, щом проблема се е появил в движение. на мен оптимистичния вариант ми се виждат кабели-щото, докато си ровичкал свещите, са се понаместили и после веднага са изтървали. що не ги извадиш от каналите и отдалечиш максимално от двигателя и да пробваш да запалиш.а, и чудно ми е как се зацапват 2 свещи за 3 месеца. най-добре и една диагностика.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        Ослушай се като се опитваш да запалиш - отдолу под колата чуваш ли някаквао свистене - като от въздух под налягане, ако го чуваш - значи са замръзнали гърнетата и тръбата между тях. Ако няма свистене - сигурно е ел проблем.

        Коментар

        Working...
        X