Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзна ми колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзна ми колата

    Здравейте, вчера времето беше много меко, топло, снега почна да се топи, през нощта явно е било влажно и след снега днес - колата ми е цялата на замръзнали капки. предното стъкло няма размразяване. какво е най-удачно да се направи, че да го оправя?
    Fiat Stilo 1.9 JTD

    #2
    Полей стъклото с леко топла вода или запали колата и пусни духалките.
    фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

    Коментар


      #3
      идеята ми беше точно с топлата вода, но не съм пробвал. с духалките е много бавно, а нафтата ми е на лампа вече. а за утре сутрин искам да съм готов като отивам на работа
      Fiat Stilo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Концентрат зимна течност за чистачки. Сипваш в пулверизатор и пръскаш обилно. Ефекта е много добърУспех
        FIAT Marea ex
        FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
        Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

        Коментар


          #5
          Тееенк ЮЮЮююю
          Fiat Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

            Коментар


              #7
              спрей за стъкла против замръзване - 6 лв и ще имаш за много сутрини
              Bravo 2.0 Multijet 165 2009

              Коментар


                #8
                кола

                Само без топла вода може да се пукне стъклотоа и водата пак ще замръзне и ще направи повече проблем .Палиш колата да се размрази пуснеш парното и реотана на задното стъкло .
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Голяма тема, голямо чудо...
                  00' Bravo 105 JTD

                  Коментар


                    #10
                    кола

                    Сега е така после ще пишат загрява ми много колата като стане +30.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Не знам с какъв акъл бих полял замръзнало стъкло с топла вода честно ..
                      wazmo написа:
                      Концентрат зимна течност за чистачки. Сипваш в пулверизатор и пръскаш обилно. Ефекта е много добърУспех
                      Изглежда че това е най-добрия вариант Yellow_Flash_Colorz_PDT_17

                      Коментар


                        #12
                        Ми що пък да не го залее, то веднъж се залива и после цяла зима няма нужда да го полива, щото практически точно там или по . скоро на мястото на стъклото няма да замръзва Зимно време има няколко правила бе хора с топла вода стъкла и дискове не заливат Зимно време кола не се бута или тегли за да запали с много напомпени гуми не се каратова е, пък колега като толкова бързаш сутрин слагай по едни картон на стъклата и няма да са замръзнали
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          illGeorgiev написа:
                          идеята ми беше точно с топлата вода, но не съм пробвал. с духалките е много бавно, а нафтата ми е на лампа вече. а за утре сутрин искам да съм готов като отивам на работа
                          Преди да тръгнеш за работа,сложи една шепа сол в една марля и я вържи на "бохча".С така направената "бохча"/тя е като топка/ сутринта натрий стъклото и си готов Не се плаши от солта,малко е и нищо няма да повреди.
                          MAREA WEEKEND 1.8 16V`98
                          ex:R19 CHAMADE 1.7`92г.

                          Коментар


                            #14
                            Малиии, каква тема, какъв проблем Явно аз не си падам по hi tech решенията но сутринта хванах стъргалката и се оправих сам.Като Баба Илийца с кола ама стана, при това без да ползвам интернет.Та с помощта на класическа технологоя си зачистих стъклата, сериозно :D А и така, както чета тук, пък и в други теми оставам с впечатлението, че ползването на гореща вода гарантирано ще разруши стъклото.Ми аз съм го правил и то не инцидентно. Стъкло обаче не съм сменял по тази причина. Тоест - НЕ Е ВЯРНО!Да, малко брутално е с тази температурна разлика но съвсем отговорно твърдя, че стъклото го понася.
                            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                            Коментар


                              #15
                              plamenHART написа:
                              illGeorgiev написа:
                              идеята ми беше точно с топлата вода, но не съм пробвал. с духалките е много бавно, а нафтата ми е на лампа вече. а за утре сутрин искам да съм готов като отивам на работа
                              Преди да тръгнеш за работа,сложи една шепа сол в една марля и я вържи на "бохча".С така направената "бохча"/тя е като топка/ сутринта натрий стъклото и си готов Не се плаши от солта,малко е и нищо няма да повреди.
                              +1 И аз така направих днес,но със солницата в горната част на стъклото солиш и той леда се отпуска и всичко е наред.Като бях млад шофьор и неук си поливах предния прозорец на първата кола зимата и не се счупи,но явно съм бил късметлия иначе има голяма вероятност да стане на паяжина.
                              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X