Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с МАРЕА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с МАРЕА

    Здравейте колеги, имам Фиат МАРЕА 1.9 TD 100, значи проблема ми е следния: свалях акумулатора за да го заредя, че при тези температури падна, но както и да е при поставянето му направих опит за палене ни нищо и така няколко пъти върти но нищо и по едно време се усещам че на дистанционното не съм натиснал да се отключи колата и затова върти но не пали - отключих аз и си запали от раз! До тук супер, ОБАЧЕ след това забелязах че лампичката която свети при включена аларма ми свети постоянно докато карах, спирам аз и реших да си заключа както винаги от централното - колата си се заключи но нито издаде звукът си заключване нито мигачите примигнаха и лампичката пак си светеше! Всичко това ми говори за проблем, но КАКЪВ не знам и при това положение имам ли изобщо аларма или не ???До преди това никога не съм имал проблеми с алармата си, възможно ли е при въртенето на акумулатора да съм изгорил някой от бушоните или проблема няма да е толкова лесен!Между другото къде се намират бушоните на МАРЕА ?Благодаря на всички които биха помогнали !

    #2
    Започни с проверка на клемите на АБ, стегни ги и преди това ги намажи с грес или пчелен мед и пробвай тогава.Най вероятно праблема е в слаб АБ, или лампата е светнала заради опитите да зарабиш назаключено
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      клеми

      S_BANKOV написа:
      Започни с проверка на клемите на АБ, стегни ги и преди това ги намажи с грес или пчелен мед и пробвай тогава.Най вероятно праблема е в слаб АБ, или лампата е светнала заради опитите да зарабиш назаключено
      Това за меда го чувам за първи път :D .Сигурно има ефект.

      Коментар


        #4
        Не мисля че е слаб АБ защото колата си пали без проблем, мен ме притеснява защо не примигват мигачите като се заключва и не се чува характерния звук?Дали алармата ми работи, но пък лампичката свети - дали да не откача пак АБ и да го сложа след 4-5 мин. т.е. да рестартирам ???

        Коментар


          #5
          Рестартирай алармата ,проси влезнал в тих режим или нещо такова.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Как да рестартирам алармата ?

            Коментар


              #7
              Трябва да има едно малко ключе при бушоните или на самата аларма незнам дали го имаш .В прочем за оригинална аларма ли говориш.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                Re: клеми

                sasho_35 написа:
                S_BANKOV написа:
                Започни с проверка на клемите на АБ, стегни ги и преди това ги намажи с грес или пчелен мед и пробвай тогава.Най вероятно праблема е в слаб АБ, или лампата е светнала заради опитите да зарабиш назаключено
                Това за меда го чувам за първи път :D .Сигурно има ефект.
                И аз. Бащата е пчелар и може бизнес да направим с тази идея
                Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                Коментар


                  #9
                  Може да ви е смешно,но преди 20 и повече години поне в България нямаше от днешните химии и акумулаторните клеми се мажеха с мед,мармалад и др. подобни за да не се окисляват.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    iliyan написа:
                    Може да ви е смешно,но преди 20 и повече години поне в България нямаше от днешните химии и акумулаторните клеми се мажеха с мед,мармалад и др. подобни за да не се окисляват.
                    Окисляване ако има , значи има проблем !!!!! И без да мажеш с каквото и да е ако няма проблем в инсталацията НЯМА да има окисляване.Пак оспамихме темата...
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      Клемите на акумолатора за оловни няма как да няма окис дори и га не се вижда а от кумолатора има изпарения на киселина това нещо ускорява процеса .И по някога мазането с мед мармалад и свинсака мас е по добре от химиите които продават .
                      FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                      Коментар


                        #12
                        Разбрах за клемите, но не разбрах къде се намират бушоните на мареата ми и дали може да е изгорял някой бушон и да ми се ебава алармата по този начин ?

                        Коментар


                          #13
                          Ако ти изгори бушон тя няма да работи изопщо.А алармата каква е .
                          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                          Коментар


                            #14
                            Еми тя мисля че не работи според мен, дистанционото го ползвам като централно само, нито писка нито мигачите светват

                            Коментар


                              #15
                              откачи акумолатора за 10 мин и пак го закачи после отключи/заключи няколко пъти влез и запали и виж кво ще стане
                              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                              Коментар

                              Working...
                              X