Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за смяна на кутия на възд. филтър на 1.9 jtd Брава/о

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за смяна на кутия на възд. филтър на 1.9 jtd Брава/о

    Колеги, моля който го е правил да каже дали кутията може да се смени без да се сваля калника, или няма как? Изобщо - какво трябва да се разглоби за тази смяна? Кутията е най-вляво, леко подпъхната под калника, май и на друг мотор беше така, ама не съм сигурен.

    #2
    Мисля, че само със сваляне на подкалника ще се размине работата обаче не съм много сигурен.

    Коментар


      #3
      Мисля, че само със сваляне на подкалника ще се размине работата обаче не съм много сигурен.

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за смяна на кутия на възд. филтър на 1.9 jtd Брав

        ogi28b написа:
        Колеги, моля който го е правил да каже дали кутията може да се смени без да се сваля калника, или няма как? Изобщо - какво трябва да се разглоби за тази смяна? Кутията е най-вляво, леко подпъхната под калника, май и на друг мотор беше така, ама не съм сигурен.
        На 1.4 12V съм сменял кутията, която е от дясната страна, но принципа мисля че е същия и при JTD т.е. без сваляне на подкалника май няма да минеш.
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #5
          На 1.6 съм свалял 2 пъти кутията сваля се само гумата и пласмасата под калника .Сега видях снимки на ЖТД 105 кутията е на същото място като на 1.6 100% излиза само както описах по горе но ърянва да е без капак .
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            Гума и подкалник, инаме не излиза от горе малко трудно се завърта но влиза и излиза, внимавай за резонатора да не го спукаш
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              И аз съм смянял по веднъж на Брава-та и Браво-то. Смисъл - няма.След около година-вде пак се чупи някое ухо или превърта месинга в пластмасата. Повече няма да ги сменям - само ще побългарявам.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                #8
                Аз не успях без да не откача подкалника!
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  Stefanaki написа:
                  И аз съм смянял по веднъж на Брава-та и Браво-то. Смисъл - няма.След около година-вде пак се чупи някое ухо или превърта месинга в пластмасата. Повече няма да ги сменям - само ще побългарявам.
                  А аз заради гадния месинг свалях 2 пътикутиата сега е с хефели и няма повече сваляне.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Мислих да я сменям и преди време прочетох доста по въпроса. Тук имаше такава тема със снимки...сега нещо не я намирам. Там беше ясно описано , че става само със сваляне на подкалника(гума и пластмаса) без да се пипа калника.
                    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                    Коментар


                      #11
                      Е да де, кой е казал да сваляш калника? Сваля се колелото и пластмасата/подкалника.
                      Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                      Коментар

                      Working...
                      X