Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бендикс/шалтер?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бендикс/шалтер?

    Здравейте, колеги! При опит за запалване(завъртане на контактния ключ) стартера не завърта, не се чува щракване от бендикса, а тока не се губи(няма товар) - крушките на таблото, фаровете - светят постоянно, без промяна. С две думи все едно не съм завъртял ключа въобще. Проблема не е в акумулатора - проверено е. След бутане колата запали от половин оборот. Някой имал ли е такъв проблем, сеща ли се някой къде може да е проблема? Също така къде евентуално да ида да го правят - някой, който разбира. Колата е Фиат Пунто, 2001г, 1,2 бензин, 60к.с.Благодаря предварително!

    #2
    Провери гайките, който притягат кабелите на стартера, дали не са се окислили и дали са добре стегнати.Успех
    FIAT Marea ex
    FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

    Коментар


      #3
      хмм

      най- вероятно при тези температури навън стартера си е тръгна...но преди това както казва колегата провери кабела който подава ток...ако си е заминал стартера може да си го ремонтираш за 30тина кинта...
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Може и четките да са свършили и затова да не завърта елекромотора
        FIAT Marea ex
        FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
        Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

        Коментар


          #5
          Пробвай с малко бой по стартера може да размисли и да му се проработи.
          FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

          Коментар


            #6
            стартер

            Преди месец на жената на колата също пунто 2000г. и показа същия проблем, откара детето на градина и после не иска да запали, върти и не се чува нищо. Звъннах на случайна обява и дойдоха едни момчета, дръпнаха колата до сервиз на бул.Сливница и Опълченска, малко преди бензиностанцията на Литекс и се оказа ,че бендикса си е заминал, оставих им колата и след 3 часа бяха готови. Излезе ми работата с части и дърпането около 100 лв. , но засега няма проблеми и колата пали без проблем. Само да спомена, че още от лятото от време на време като палех и се чуваше страшно изръмжаване на стартера и трябваше да върна и да завъртя отново, та бендикса значи си беше тръгнал още тогава.

            Коментар


              #7
              dani389 написа:
              Пробвай с малко бой по стартера може да размисли и да му се проработи.
              да така може и да тръгне ама секи ден над -5 ли ще го бие по главата? :D :D :D
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                Първо провери дали не са окислили клемите. При мен точно това се случи наскаро. Ако са ок и все още не се чува цъкане то значи е бендикса, ако се чува и пак не върти значи е от самия електромотор.Успех!
                ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                Коментар

                Working...
                X