Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля дайте съвет ,нямога да отворя предния капак на колата !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля дайте съвет ,нямога да отворя предния капак на колата !

    Накратко имам Фиат браво , та реших да махна акумолатора за да не се пре... в тоя студ и оня ден реших да го сложа след като го заредих и да се разтикам по пързалката, отключих колта дръпнах ръчката и дотам капака не се отвори ,пробвах още няколко пъти но ефект никакав , незнам дали някои е изпадал в такава дебилна ситуация но дане можеш да си отвориш капака на колата е голяма брадва , незнам от кво е дали е жилото скасано или е замразнало щото навънка яко скрипна ,ако някои знае нещо по въпроса дайте съвет ,брагодаря ви предварително ! Сигурно има клуб на хората прежияли умопомрачителното чувство на това да не може да си отвориш капака на колата .... Yellow_Flash_Colorz_PDT_24ГРЕШЕН РАЗДЕЛ - ПРЕМЕСТЕНА

    #2
    Извикай някой да напъва капака отвън, докато едновременно с това ти дърпаш ръчката вътре.

    Коментар


      #3
      tomny написа:
      Извикай някой да напъва капака отвън, докато едновременно с това ти дърпаш ръчката вътре.
      а ако е скъсано жилото ?Колеги помагайте,че и на мен ми е чудно!
      Bravo 2.0 Multijet 165 2009

      Коментар


        #4
        Ако си късметлия ще е скъсано вътре в купето. за целта трябва да се навреш при педалите с фенерче и да погледнеш. с едни клещи лесно ще разбереш дали е скъсано. пък и с тях ще можеш да го отвориш ако е скъсано някъде около ръчката за отваряне ( или пък самата ръчка да се е прецакала) ако пък е скъсано някъде другаде то ще трябва да се бърка отдолу покрай бронята и радиатора което ще е пълен т***к
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Капака не трябва да се напъва а натиска. Този отвън натиска надолу и ти дърпаш от вътре, задържаш в дръпнато положение и тогава този отвън вдига нагоре. Ако има проблем с жилото.... лягаш по гръб и се опитваш да стигнеш до ключалката и да я отвориш с ръка.

          Коментар


            #6
            chaveto написа:
            Капака не трябва да се напъва а натиска. Този отвън натиска надолу и ти дърпаш от вътре, задържаш в дръпнато положение и тогава този отвън вдига нагоре. Ако има проблем с жилото.... лягаш по гръб и се опитваш да стигнеш до ключалката и да я отвориш с ръка.
            Точно така, но като натискаш гледай да не направиш леген на капака. Най вероятно жилото е скъсано или е замръзнало вътре в кожуха.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              tomny написа:
              Извикай някой да напъва капака отвън, докато едновременно с това ти дърпаш ръчката вътре.
              Подкрепям мнението на колегата,на мен също ми се беше случило и го отворих по този начин.
              Peugeot 307 2.0i ГИ
              ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

              Коментар


                #8
                кола

                Може да е замръзнало сега и да трябва да се раздвижи малко Отвън някой да натиска за да се отблокира бравата а отвътре да се дърпа жилото -ръчката ама не и много да не се скъса иначе с една здрава тел извита на голямо S става да се отвориилиhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=68169
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Пробвах с натискане и дърпане нестава , пробвах да дръпна жилото с клещи вътре дърпа се до едно положение и неще повечече мисля че не е скъсано жилото ... друго което забелязах е че като съм махнал акумолатора тая скова дето го държи и е закачана на един колан е останала между капака и се е опряла някъде сега от страната на акумолатора капака е леко повдигнат ,можели това да е причината капака да се заклещи и да не може да се отвори ??? Ако някой знае имали начин да се отвори тоя капак отвън като се разглоби нещо да се махне предната решетка примерно ? Благодаря на всички за мненията !

                  Коментар


                    #10
                    да не го е заклинила скобата? виж някой да го натисне отпред, докато ти дърпаш "отварачката"
                    браво 1,6/90 - 09 г.

                    Коментар


                      #11
                      кола

                      Може и това да е самата брава е под напрежение като има нещо м/у капака и калника
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        бутнах с отверка скобата на акумолатора навътре колкото може след това натиснах капака навътре както ми казахте ,дръпнах ръчката по силно и се отвори ши..ия капак , мисля че е било от скобата + студа навън , както и да е благодаря ви на всички за участието , ако някой знае как да го смажа тоя механизъм че да не заяжда повече да каже !

                        Коментар


                          #13
                          fiatlalkutl написа:
                          бутнах с отверка скобата на акумолатора навътре колкото може след това натиснах капака навътре както ми казахте ,дръпнах ръчката по силно и се отвори ши..ия капак , мисля че е било от скобата + студа навън , както и да е благодаря ви на всички за участието , ако някой знае как да го смажа тоя механизъм че да не заяжда повече да каже !
                          wd 40
                          I don't always blow black smoke with my JTD ... but when I do, it's directly into your cooler!

                          Коментар


                            #14
                            fiatlalkutl написа:
                            бутнах с отверка скобата на акумолатора навътре колкото може след това натиснах капака навътре както ми казахте ,дръпнах ръчката по силно и се отвори ши..ия капак , мисля че е било от скобата + студа навън , както и да е благодаря ви на всички за участието , ако някой знае как да го смажа тоя механизъм че да не заяжда повече да каже !
                            малко грес би свършила добра работа аз моята ключалка с това съм я умазал само ти не се умазвай
                            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                            Коментар


                              #15
                              Моят капак и той не се отваря понякога обаче по друга причина. Като се разтопява снега по капака и се стича по предната решетка между фаровете. През нощта водата замръзва и залепя решетката за бронята. Пластмасовата решетка между фаровете с емблемата. Още не съм измислил как да се справя с тоя проблем.
                              Bravo 1.6 / 16

                              Коментар

                              Working...
                              X