Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

реставрация на джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    реставрация на джанти

    Колеги изпаднаха ми едни хубави джанти, ама бордовете изцяло ожулени. Дайте идея как да ги реставрирам и с какво да ги боядисам после
    BMW E46 coupe
    Fiat Punto 1.1 LPG - ex

    #2
    за изграждане на нови бордове незнам,но почваш да търкаш с водна шкурка докато стара боя непадне-мноооооого търкане пада.Ако искаш на песакоструйка,ама някой казват че надрасква,а аз съм виждал истъркани от песакоструика и са екстра,После нанасяш 1-2 ръце шприцкит и пак търкаш с водна шкурка докато нестане идеално гладко.Боядисваш по избор,има и спреиове ама май са черен и бял и сив специално за джанти.Задължително 1-2 ръце безцветен лак иначе ше падне боята.Успех.
    Bravo 2.0 Multijet 165 2009

    Коментар


      #3
      Първо колега покажи джантите да ги видим.1.Най-хубаво се чистят на песакоструй,после прахово боядисване с какъвто цвят си поискаш. 2.Яко шкурене като почнеш от 600 и нагоре.Боядисване с спрей за джанти.п.п.1.... ако имаш излишни 150-160лв. 2.... ако нямаш повече от 30лв за тази процедура.
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        http://img833.imageshack.us/img833/6974/img0620qm.jpg това е най-запазената на външен вид другите са малко по-зле и май съм от 2рия тип от поста по-горе :D затова исках консултация дали си стува да ги взимам ако за 30-50 лв ще се реставрират си струва.
        BMW E46 coupe
        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

        Коментар


          #5
          Не ги шкури със шкурка ще ги съсипеш и надереш, насят се на пясъкоструика и после се полага основа, после боя, и накрая лак.цената за такава реставрация е около 20-25 лв на джанта. Има един майстор в Казичане който ги прави добре/сао това прави/, но и всеки тенекеджия ще ти ги напарви добре.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            доста ще ми дойде 20-25/бр
            BMW E46 coupe
            Fiat Punto 1.1 LPG - ex

            Коментар


              #7
              Праховото боядисване е на килограм,така че виж колко тежат 4-те джанти и провери по фирмите колко ще ти вземат.Поне в София е пълно с фирми,фирмички,цехчета и работилници за прахово боядисване.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                трябва ли да се обработят преди това прахово боядисване ?
                BMW E46 coupe
                Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                Коментар


                  #9
                  Ако има вдлъбнатини от надраскване ще трябва да се запълнят,но най-добре питай на място.
                  Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                  ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                  Коментар


                    #10
                    danzel-jtd написа:
                    за изграждане на нови бордове незнам,но почваш да търкаш с водна шкурка докато стара боя непадне-мноооооого търкане пада.Ако искаш на песакоструйка,ама някой казват че надрасква,а аз съм виждал истъркани от песакоструика и са екстра,После нанасяш 1-2 ръце шприцкит и пак търкаш с водна шкурка докато нестане идеално гладко.Боядисваш по избор,има и спреиове ама май са черен и бял и сив специално за джанти.Задължително 1-2 ръце безцветен лак иначе ше падне боята.Успех.
                    Колега а този лак от спрея дали държи поне едно лято, Че и на мен ми предстой тази процедура?
                    НЕ Е ВАЖНО КАКВА Е КОЛАТА, А КОЛКО Е ПРАЗНА ГЛАВАТА!!!

                    Коментар


                      #11
                      мойте лети джанти ги направих така както съм описал:1. шкурене 1 месец по 20-30 мин на ден-няма само това да права със водна шкурка непомня номера,но беше само 1 размер2. нанесох шприцкит хубаво и после пак търкахстанаха много добреЧудех се къв цвят и на фотошпа видях че бели стоят много добре а и направо си има и спрей и се уредих-така ми харесва все пак аз си я карам.Лака е много важен.държи здраво.Флакона е некъв среден и ми е останал малко под половината ао съдя по тежеста му,а да знаеш че съм пръскал 3 ръце за здравина,и сега пролеттта пак ще ги пръсна с лак за всеки случайп.п. да не удряш бордюрите ей
                      Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                      Коментар


                        #12
                        1 месец си шкурил ?? аз като почна и няма да кротна докато не ги направя да ми харесват
                        BMW E46 coupe
                        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

                        Коментар


                          #13
                          като обелиш палеца няколко пъти ще видим
                          Bravo 2.0 Multijet 165 2009

                          Коментар

                          Working...
                          X