Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзнал скоростен лост на Пунто 75 ELX - проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзнал скоростен лост на Пунто 75 ELX - проблем

    Здравейте на всички колеги.Вчера реших да сляза да припаля колата че акумулатора много не държи.Запалих я аз и отново(както и миналата зима),скоростния лост не може да се изключи от скорост.Друг път като поработи малко и като понапъна малко и се оправя,но вчера сигурно 10 минути така и нищо.Накрая понапанъх явно малко повече от колкото трябва и изведнъж скоростния лост отиде на второ(или поне така изглеждаше).Оказа се обаче че скоростния лост си се мърда само нагоре и надолу,но си стои на първа и друга скорост нямам.Странното е че скоростния лост сякаш е откачен,защото днес сутринта слизам пак да я припаля и скоростния лост все така си ходи но само напред и назад,настрани не иска.Да ми кажете какво може да е според вас?Жило ли или...?И разбира се ориентировъчни цени,че ми е много притеснено да не ми искат луди пари защото гледах например 2-те жила струват 300 лв.Благодаря ви предварително и дано сте ме разбрали,че обясних като второкласник!

    #2
    Със същия проблем съм и аз! Сега се боря с свалянето на жилото.Звънках за рециклиране и ми искат 70 лева ,а иначе ново струва 160 .Кофти история,гледам в форума доста хора са изгърмели с тези жила.

    Коментар


      #3
      Ние те разбрахме и аз съм с същия мотор,имах същия проблем на първата и зима на колат, сутринта ставам да я паля да ходя на работа обаче лоста заседнал....беше ме страх да напъвам и я оставих,следобяда беше поотпуснало времето и я закарах на сервиз там мазаха жилото с някаква течност и вече 3-та зима подкарвам нямам проблем така и не разбрах какво е това масло ли е ба ли го ама се отървах от този проблеем.

      Коментар


        #4
        кола

        Има едно жило сгурно се е скъсало около180 -250 лв е зависи марката иначе за 50лв го въстановяватсвалясе топлинния щит и се сменя от долу
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          не знам какво толкова ви плаши,но свалянето е елементарно.трябва да си запознат кое точно да развиеш

          Коментар


            #6
            Дали със сигурност ще е на 100% от жилото,че да започвам от сега със търсенето на проклетото жило...да видим какви цени ще ми искат.И още един въпрос...ако наистина е жилото,но си ми стои на първа скорост,ще има ли някакъв проблем така да я закарам колата до сервиза на първа.Сервиза е близо,но да не стане нещо,не знам и аз.Кажете има ли проблем.Мерси!

            Коментар


              #7
              Няма никакъв проблем карането на първа ,още повече и на близки разстояния

              Коментар


                #8
                И при мене нещо подобно стана но мога ад включа всички скорости освен първа и втора включва си съответно 3та и 4та ( и гато бутам лоста наляво е като откачен а на дясно за другите скорости си се движи нормално
                Fiat Bravo TD100

                Коментар


                  #9
                  Мерси много!Сега ако някой знае от къде мога да си взема въпросното жило на по-сносни цени моля да каже,че не ми се дават толкова много пари за жило.Аз съм от Варна,така че кажете някъде наоколо,ако знаете де.

                  Коментар

                  Working...
                  X