Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

резба на глава??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    резба на глава??

    днес взех нови свещи и като отвъртох 1-вата малко трудно вървеше ,но като я махнах имаше малко резба и пробвах на ръка да я заварта малко ,но тръгва на криво и не смея...колата е темпра 1.6моно... трябва ли да я свалям главата ..не знам какво да правя помогнете...
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Re: резба на глава??

    fuel injekcion написа:
    днес взех нови свещи и като отвъртох 1-вата малко трудно вървеше ,но като я махнах имаше малко резба и пробвах на ръка да я заварта малко ,но тръгва на криво и не смея...колата е темпра 1.6моно... трябва ли да я свалям главата ..не знам какво да правя помогнете...
    Всеки кадърен стругар ще ти направи втулка със нова резба без да се налага да отваряш двигател.После навиваш новата свещ и караш.В Бургас услугата ми струваше 25 лв.Добре е да погледнеш колко на дълбоко са свещите в см. и да го питаш първо дали ще има толкова дълга бургия.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      Re: резба на глава??

      krasio_79bs написа:
      fuel injekcion написа:
      днес взех нови свещи и като отвъртох 1-вата малко трудно вървеше ,но като я махнах имаше малко резба и пробвах на ръка да я заварта малко ,но тръгва на криво и не смея...колата е темпра 1.6моно... трябва ли да я свалям главата ..не знам какво да правя помогнете...
      Всеки кадърен стругар ще ти направи втулка със нова резба без да се налага да отваряш двигател.После навиваш новата свещ и караш.В Бургас услугата ми струваше 25 лв.Добре е да погледнеш колко на дълбоко са свещите в см. и да го питаш първо дали ще има толкова дълга бургия.
      ясно благодаря колега утре ще я мъча...
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Бургия, а после стружките как ще ги изкараш от цилиндъра.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          infineon написа:
          Бургия, а после стружките как ще ги изкараш от цилиндъра.
          Със сгъстен въздух. Ако все пак остане някакъв метален прах, той ще си изгори без последствия за ДВГ.
          Stop giving directions, just say "Follow me."
          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

          Коментар


            #6
            infineon написа:
            Бургия, а после стружките как ще ги изкараш от цилиндъра.
            или метчик като се намаже с грес...
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              Първо прекарай резбата с метчик и не натягай много свещта. С втулка рискуваш да влезеш във водната риза, доста е тънкостенна главата. А и добре сложена втулка иска сваляне на главата, та опитай с оправяне на резбата първо.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                muns61 написа:
                Първо прекарай резбата с метчик и не натягай много свещта. С втулка рискуваш да влезеш във водната риза, доста е тънкостенна главата. А и добре сложена втулка иска сваляне на главата, та опитай с оправяне на резбата първо.
                това ще опитам като я гледам резбата е захабена само отвън навътре има резба ..но не много голяма..
                FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                Коментар


                  #9
                  Метчик 14х1,5. Намазваш го с грес, да запълни каналите, и нарязваш внимателно. Да поеме по резбата.Успех!
                  Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                  Коментар


                    #10
                    infineon написа:
                    Бургия, а после стружките как ще ги изкараш от цилиндъра.
                    sok1 ти е отговорил преди мен.Минах по тоя път преди няколко месеца.Само дето при мен беше изплюта свещ и супена бобинна на 1.8 мотора.За 25 лева ми направиха процедурата с втулката,тъй като при мен нямаше грам резба на главата.Нито съм първият,нито ще съм последният с втулка.Въпроса е да попаднеш на кадърен майстор.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      да,но тук явно има резба ,така ,че пробвай първо с метчик

                      Коментар


                        #12
                        ivel написа:
                        да,но тук явно има резба ,така ,че пробвай първо с метчик
                        да на вътре има вижда се, по нагоре няма и свеща тръгва на криво да ще пробвам с метчика да понаправя малко резба в началото и в края да я изправч ако е нещо мръднала...
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар

                        Working...
                        X