Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одраскана Fiat Brava?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    tipo33 написа:
    Да не би случайно тази лопата да има алуминиев връх?Защото алуминия оставя такива следи върху боята.Пък и да няма и да е само от пластмасата,ще се изчисти 100%.Чистил съм такова нещо с разредител АМБ.Не използвай лакочистител или коресилин,защото са на ацетонова основа и ще разтворят лаковото покритие.Амб-то не може да разтвори боята и лака на колата,но за сметка на това ще изчисти следите от "нежната ти намеса" .Ако случайно това не помогне пробвай с вълнен парцал и някъква евтина паста за зъби,ако пак не стане,чак тогава си давай парите за шлайфпасти и полирпасти.За бояджия и дума не може да става,това е повърхностно наслояване,а не драскотина.Вервай ми!
    Благодаря! Точно такава беше лопатата - с алуминиев връх.

    Коментар


      #32
      от снимките ми се види че е надрано чак до основата.Ако не е така и ако на пипане ноктите ти не потъват(не са дълбоки много)пробваи с начина които ти писах......Но не се заигравай много с шкурката...Ако не можеш да се справиш по добре я закарай на колегата които се занимава с полирване "autoclean"....дя мине на водно с 1000 и 2000(Само драскотините) и после с пастите.
      FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

      Коментар


        #33
        Благодаря на всички за съветите! На "пипане" - ноктите не "потъват".

        Коментар


          #34
          Ще ти стане колицата тогава няма да се шашкаш......
          FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

          Коментар


            #35
            galinchooo написа:
            от снимките ми се види че е надрано чак до основата.Ако не е така и ако на пипане ноктите ти не потъват(не са дълбоки много)пробваи с начина които ти писах......Но не се заигравай много с шкурката...Ако не можеш да се справиш по добре я закарай на колегата които се занимава с полирване "autoclean"....дя мине на водно с 1000 и 2000(Само драскотините) и после с пастите.
            Абе кви шкурки и майстори бе колега.Типото което ще видиш на снимката по-долу бе одраскано на заден ляв калник и врата с гребло от вида на снимката най-долу.Алуминия "рисува"като молив върху бялата боя и се чисти с АМВ,както писах в предния си пост,разбира се ако наистина не се усеща с нокти деругата.А колегата каза че е така.Айде да не го засилваме колегата да си харчи париците в тези и така трудни времена.
            Прикачени файлове
            Fiat Brava 1.2,16в

            Коментар


              #36
              Точно от такава лопата е "поражението", само че беше червена, ако има значение.P.S. Като се постопли, ще пиша за резултатите, благодарение на съветите от темата!

              Коментар


                #37
                Абе кви шкурки и майстори бе колега.Типото което ще видиш на снимката по-долу бе одраскано на заден ляв калник и врата с гребло от вида на снимката най-долу.Алуминия "рисува"като молив върху бялата боя и се чисти с АМВ,както писах в предния си пост,разбира се ако наистина не се усеща с нокти деругата.А колегата каза че е така.Айде да не го засилваме колегата да си харчи париците в тези и така трудни времена.Знам колега какви следи оставя алуминия.Не съм вчерашен.Въпроса е след като отстрани черните следи,какво ще остане под тях.Ако са дълбочки ще си остане надрано...е няма да е черно, но ще е надрано...от тук нататък си е въпрос на вкус и на подръжка на колата.Аз например драскотини каквито и да е по моята кола не мога да търпя,колкото и да са нищожни.Просто споделих начин по които се отстраняват драскотини(които начин едва ли някои бояджия ще ви каже).Друг е въпроса че се иска и маисторлък за да се направи това и не всеки го може.....за да се стигне до краиния ефект....супер гланц без никакви следи от нищо....Незнам колко пари трябва да му спестим на колегата при условие че 100гр полирпаста е 7лв и може да си пастираш цялата кола с това количество а 2 листа шкурка са 80ст...Както и да е не насилвам никои да си харчи парите...ако 10лв са пари за някои......И между другото бялата боя много лесно се замаскира и може и без превземки а само да се изчисти с разредител....както казах въпрос на вкус и на подръжка....
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #38
                  Не съм казал,че материалите са скъпи,а че ти говореше за майстор.Преди месец на приятел му взеха 80лв за полиране на два калника и една врата само.За това говорех,че може първо да пробва с по-евтини и лесни методи.Вече ако не стане-тогава си прав че ще се наложи и по-дълбока обработка.
                  Fiat Brava 1.2,16в

                  Коментар

                  Working...
                  X