Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одраскана Fiat Brava?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    galinchooo написа:
    Здравей, колега! Драскотините са на "нула"... Тоест, има само черни ивици, или ако има "дълбочина", то тя е няма и милиметър...Та с въпросния метод, ще си личи ли много от манипулацията. т.е дали ще трябва да се боядисва след това?
    Незнам колега.Зависи от дълбочината на надраното.Винаги можеш да пробваш с полирпаста.Не е скъпа както писах по горе 100гр е 7лв..и стига да си полираш цялата кола.За дълбоки драскотини се третира с 1ца първо.След това с 2ка паста.Хубаво да си вземеш и комплекта за дрелка които е.Имам такъв защото полирвам фарове.Утре ще ти снимам да видиш какво представлява.Няма нищо сложно.Ако вече е много надрано се минава 1во на водно с шкурка 1000 след това с 2000(само надраните повърхности)и чак тогава се минава с пастата 1 и 2.С шкурката се надира боята и става матова,но това да не те притеснява.После с пастата всичко си става както трябва да е и излиза гланца на боята.Ако мислиш че не можеш да се справиш закарай я на бояджия да ти я полира....Ще ти излезне малко по скъпо...Просто не знам какви са ти драскотините за да ти кажа точно какво да направиш,но ако мислиш че ще се справиш следвай инструкциите които съм ти описал и си готов.Няма да има нужда от пребоядисване.... [/quote]Благодаря! Ако мисля че няма да се справя ще видя дали няма да е по-добре да я закарам на бояджия.

    Коментар


      #17
      Колега, в никакъв случай не пробвай със спирачнатечност, че ще опада боята, и след това няма боядисване на това място. Това ще е най-голямата грешка.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #18
        Dido_Lyubenov написа:
        Колега, в никакъв случай не пробвай със спирачнатечност, че ще опада боята, и след това няма боядисване на това място. Това ще е най-голямата грешка.
        Благодаря, колега! В никакъв случай не бих си и помислил за това. Знам, че допуснах адската грешка, да я одраскам, но няма да допусна повторна такава, да тръгна да я оправям със спирачна течност.

        Коментар


          #19
          я дай една снимка да видим пораженията,ако е акрилна боята доста драскотини изчезват с пастиране .

          Коментар


            #20
            autoclean написа:
            я дай една снимка да видим пораженията,ако е акрилна боята доста драскотини изчезват с пастиране .
            По-късно ще кача.

            Коментар


              #21
              Това са само някои от драскотините - снимал съм ги в макро режим с телефона.

              Коментар


                #22
                Колега това няма да излезе с пастирване...Карай я на бояджия....
                FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                Коментар


                  #23
                  galinchooo написа:
                  nedialk00 написа:
                  ако е до метал, взимай един бял спрей, облепи отстрани така че да можеш само по драскотината да пръскаш и от 20-30 см пръскаш, но първо пробвай с полирането на галинчооооо
                  ее...то полирането не е на галинчоооо.....някои някога си го е измислил.....по ефикасен начин за зануляване на драскотини не ми е известен освен да се пребоядиса(ако са много дълбоки драскотините)Лятото на един тесен черен път до плажа на черноморец така я бях издрал моята в едни драки..от калник до калник от двете страни....хаха....имам познат маистор тенекеджия и бояджия... та той ми каза какво да направя а имено да я пастирам по реда както се пастирва....
                  Предвид това, моите драскотини не са на дълбочина, но Вие знаете повече от мен, така че ще я закарам на бояджия. Ако не ми иска скъпо ще я оправя, ако ли не, важното е да не хване ръжда...

                  Коментар


                    #24
                    Брадва нямашели под ръка да разчупиш леда че с лопата дейсваш,това в кръга на шегата .На мен ми приличат на следи оставени от ПВЦ лопатата ,като се постопли малко с разредител за боя АМБ с парцала изтъркваш и си готов повтарям разредител не коресилин .Разредителят е безвреден за боята и може смело да търкаш ако идеш на сервиз без да си слезнал под боята ще направат същото ама ще дадеш много пари .
                    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                    Коментар


                      #25
                      dani389 написа:
                      Брадва нямашели под ръка да разчупиш леда че с лопата дейсваш,това в кръга на шегата .На мен ми приличат на следи оставени от ПВЦ лопатата ,като се постопли малко с разредител за боя АМБ с парцала изтъркваш и си готов повтарям разредител не коресилин .Разредителят е безвреден за боята и може смело да търкаш ако идеш на сервиз без да си слезнал под боята ще направат същото ама ще дадеш много пари .
                      Колега, знам че съм допуснал грешка, но връщане назад няма.;-( Ще опитам с начина по който казвате. Именно с PVC лопата съм чистил, само че на върха и имаше метална лайсна... Затова са и следите.

                      Коментар


                        #26
                        Малко повечко търкане с мокара микрофбърна кърпа ми се струва че ще ги изчисти. Това като гледам е по-цкоро като нарисувано, от метала въру боята. Е малко ще е нарушен гланца, но няма да си личи.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          #27
                          Dido_Lyubenov написа:
                          Малко повечко търкане с мокара микрофбърна кърпа ми се струва че ще ги изчисти. Това като гледам е по-цкоро като нарисувано, от метала въру боята. Е малко ще е нарушен гланца, но няма да си личи.
                          Toчно затова първо да пробва с абразивна паста.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #28
                            колега дай да се разберем някои ден да ги пробваме тея драскотини с паста дали ще излезнат,занимавам се от доста време с пастиране,може и да я опраим 0898423467 митко

                            Коментар


                              #29
                              Тампон с лакочестител и ще паднат, нищо е няма на боята
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Да не би случайно тази лопата да има алуминиев връх?Защото алуминия оставя такива следи върху боята.Пък и да няма и да е само от пластмасата,ще се изчисти 100%.Чистил съм такова нещо с разредител АМБ.Не използвай лакочистител или коресилин,защото са на ацетонова основа и ще разтворят лаковото покритие.Амб-то не може да разтвори боята и лака на колата,но за сметка на това ще изчисти следите от "нежната ти намеса" .Ако случайно това не помогне пробвай с вълнен парцал и някъква евтина паста за зъби,ако пак не стане,чак тогава си давай парите за шлайфпасти и полирпасти.За бояджия и дума не може да става,това е повърхностно наслояване,а не драскотина.Вервай ми!
                                Fiat Brava 1.2,16в

                                Коментар

                                Working...
                                X