Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

здравейте колеги имам проблем със газта на фиат браво 1,6 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    здравейте колеги имам проблем със газта на фиат браво 1,6 16

    здравейте колеги имам проблем със газта на фиат браво 1,6 16в 1997год, първо започна да вдига обороти на свободна скорост, след известно време като давам газ започна да вдига обороти но набира скорост бавно а оборотите се вдигат много аз не разбирам от коли затова ви моля да ми дадете съвети каде може да е проблема ,мерси предварително скаип Kamikadze8701

    #2
    Започни с проверка на Стъпков мотор/МПХ/ или я закарай на диагностика.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      почисти степ мотора и драселовата клапа има един тънък маркуч който е закрепен в единия краи на смукателния колектор провери го да не е нацепен това е като за начало и това форсиране а невъзможността да набере 100%съединител
      STILO JTD

      Коментар


        #4
        съединителя ти как е ?

        Коментар


          #5
          nedialk00 написа:
          съединителя ти как е ?
          Това с вдигането на обороти и бавното ускоряване и на мен ми намирисва на заминал феродов диск на съединителя.
          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

          Коментар


            #6
            ivailo rachev написа:
            nedialk00 написа:
            съединителя ти как е ?
            Това с вдигането на обороти и бавното ускоряване и на мен ми намирисва на заминал феродов диск на съединителя.
            +1...
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #7
              Проблемите са два съединител и стъпков мотор като първо е започнал да прави проблем стъпковия мотор и после е дошъл и проблема със съединителя. Но е много вероятно да двата проблема да нямат нищо общо.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                здравейте

                мерси за съветите а и още нещо да питам някои да знае в град бургас добър диагностик

                Коментар


                  #9
                  Re: здравейте

                  antonkosev написа:
                  мерси за съветите а и още нещо да питам някои да знае в град бургас добър диагностик
                  Диагностик ми звучи малко странно...силно ти препоръчвам сервиза на Castrol (където е фирмения сервиз на Мазда). Пада се над Домко и Зора. Докато живях в Бургас ходих само при тях и съм доста доволен. Работят бързо и професионално и на разумни цени...
                  Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                  BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                  BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                  Коментар


                    #10
                    Писал си с Газта на бензин прави ли го това .
                    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                    Коментар


                      #11
                      Я си отвори капака и виж има един маркуч дето идва от изпарителя манава през малък мап сензор за газта и влиза в смукателния колектор, да не е изваден/сцепен провери го и от към изпарителя и от към колектора, Провери си маркучите на МАП сензора да не са сцепени.Просто всмукателния колектор вдишва от някъде въздух.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        а аз да попитам - газта като газ (пропан бутан) ли, или газта като педал за газта?
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          Synthy написа:
                          а аз да попитам - газта като газ (пропан бутан) ли, или газта като педал за газта?
                          Нямаш идея колко правилен въпрос задаваш :D Аз си мислех че става въпрос за газ - пробан-бутан, а то май ще излезе педала за газ на автомобила Я да видим какво ще отговори колегата ?
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            С Дани ставаме 4-ма.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              сигурно няма да пише повече изобщо така като гледам

                              Коментар

                              Working...
                              X