Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавка за прочистване на горивната система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавка за прочистване на горивната система

    Може някой и да е пускал подобна тема, но на бързо търсене не намерих... Та по въпроса - някой може ли да каже заглавие/цена на такава добавка и ако е пробвал имало ли е ефект? Колицата ми е карбуратор, от доста време я карам на газ... ходих до морето преди една-две седмици и ми се наложи да я включа на бензин за няколко км... Ако трябва да опиша ефекта - зашеметяващ... оборотите на колата пулсираха с интервал 1-2 секунди, т.е. тръгва колата да гасне, подаваш лекичко газ и колата изревава с 2500-3000 оборота, инстинктивно пускаш газта и те тръгват плавно да падат с намеренето да угасне... подаваш лееееекичко газ и ефекта е пак 2000-3000 оборота... след няколко угасвания се приспособих и успях да потегля... като подадеш газ колата си върви... но отпуснеш ли педала на газта да заработи на моторна спирачка колата почва да спира на тласъци, т.е. сякаш ту се отнема гориво, ту се подава... Както и да е, стигнах до газостанцията, заредих, превключих на газ - двигателя заработи нормално... Та така... предполагам нещо по горивните жигльори в карбуратора се е запушило.Ако пък някой има идея къде може да си закарам колата за промиване на карбуратор и добра центровка да сподели, също е вариант, просто преди колата си вървеше сносно на бензин и не ми се искаше да я разбъзиквам.
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    #2
    добавката която ти трябва е REDEX. има ги в най големите бензиностанции. цена от 11 до 15 лв. вземи си такава за карбуратор, защото има и за инжекция.за бензин течността е червена. на опаковката пише как се употребява.
    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

    Коментар


      #3
      По бензиностанциите има една добавка към бензина,червена на цвят ,която стига за 600литра бензин-Редекс.Трябва да се кара повечко на бензин за да подейства.Прилага се и за инжекционите и за карбуратори.Струваше 19 лева. Може причината да е отлагане на мърсотия от газта в карбуратора.Тогава добавката няма да ти свърши работа.
      Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

      Коментар


        #4
        Голд ийгъл....аз използвам тази за почистване и съм адски доволен.Има я на ТЕМПО но сигурно и на други места.Добавката е американска и стига за 83литра.
        FIAT Punto ELX 1.2 75

        Коментар


          #5
          Е колеги нека и аз да кажа.....моата баракуда е Темпра1,6 моноинж. значи бенз. помпа изгоря и цяла зима я карах на газ, преди 3 месеца си купих бенз. помпа смених я и доволен и щастлив паля колата на бенз..............следва описаната ситуаиция от колегата променливи обороти, прекъсва, иска да гасне като я вкарам в обороти върви ама ако реша да намаля.........не си е работа, пробвах с разните му добавки, но ядец, някак си се оправя някой пут и после пак не ще. Какво излезе според мен де. Като оставя колата за малко без никакъв ток,(откачам акомулатора) и след това паля и карам на бензин, всичко е супер, сякаш не е същата кола, като покарам малко според мен се натрупва грешка и започва пак онази луда схема, дори смених свещите преди това, понеже ми се струваше че един цилиндър не бачка, ама на газ мотора спи........според мен просто ми е заминала ламбда сондата и трупа грешки вследствие компютъра се шашка и не оставя мотора да работи както трябва, тези дни като мина на компютърна диагностика ще стане ясно, но дотогава си джъткам на газ
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            STP са много добри също. Някъде към 14-15 лв. за 60л. бензин мисля че беше. Сега продават една българска Хелиос май беше - 1.50 лв. за 20л. бензин. Пробвах я, да ви кажа - бива
            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
            BlueStorm transforms . . .
            . . . !!!

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички отзовали се... Най-много ме заинтересува инфото на колегата BlueStorm за българската добавка Хелиос за 20л. бензин / 1,50лв, защото все пак някак си не ми излиза на сметка финансово цената на добавката, плюс да карам 300-600км на бензин Все пак иначе то по-тънко ще ми излезе да си закарам колата да й промият карбуратора някъде в ултразвукова ванна... отколкото добавки от по 16-19лв + каране на бензин... Сега на заплатка ще потърся тази българската и ще я пробвам... ако не стане... ще търсиме някъде ултразвук...
              alex12 написа:
              ....Може причината да е отлагане на мърсотия от газта в карбуратора.Тогава добавката няма да ти свърши работа.
              И на мен ми каза един приятел, че газта спича маслените пари от вентилацията на картера и се запушват въздушните жигльори... така че ако това е причината, добавката май няма да помогне Като имам развитие ще пиша в темата...
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                REDEX - 11.50 за тубичка 250мл достатъчна за 250л бензин. Още на първите 100км се усети разликата. 10мл се слагат на 10л бензин, т.е. някакви си 40ст на 20лв зареждане изобщо не ме бърка и карам постоянно с добавка.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #9
                  колега да не забравиш да пишеш как си си излекувал колата и имало ли е ефект този номер с почистваща добавка. че при мен не стана, и си мисля че и ти няма да имаш голям успех само с прочистване, но дано да е само това де че то това е най евтинкото ама дали там е проблема........да пишеш ей
                  СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                  бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                  сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                  ИТАЛФЕСТ 2007

                  Коментар

                  Working...
                  X