Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отчаяно се нуждая от помощ за Stilo Abarth AIRBAG FAILURE.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отчаяно се нуждая от помощ за Stilo Abarth AIRBAG FAILURE.

    Моля помогнете ми със сервизи или някой от форума, който разбира, защото зега бях в Ауто Италия и там ми казаха, че кантара бил повреден под дясната седалка, и трябвало да си взема нов, който струва 560лв. Аз се съмнявам, че повредата не е тази и може да се оправи по-лесно, но те просто искат да ми вземат парите. По-готов съм да си купя кантар от някоя автоморга, ако се стигне до смяна на този кантар. В интернет е доста често срещан този проблем с еърбаг фейлиър, но пишеше че се оправя доста по-лесно, но понеже не разбирам... Също така изписва, че ми е отворена задната врата (багажника) , а тя не е. От ауто италия, разбира се казаха, че бравата е за смяна (150лв, нова), ако наистина е за смяна предпочитам пак от автоморга да се спазаря за 50лв. Моля ако някой разбира да помогне или поне да ме препратите при някой друг сервиз, където нямат сметка да ти оберат парите за нови части. Много благодаря.
    Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

    #2
    За кантара има емулатори в и бей ги има ако не се лъжа, а и тук по форума мисля, че се предлагаха. Във форумите(английския) се коментираше, че ако се обърне на обратно кантара има ефект. Аз го направих и да ти кажа наистина има ефект. По-рядко пищи и то само ако много се лашкаш на седалката. Да ти кажа и другото което ще ти кажат евентуално Вземаш си един Ваг КЛЛ адаптер или Елм 3.27 вече са на по-достъпни цени и си теглиш програмата FiatEcuScan. И да си напръскаш отдоло буксите под седалката с контактен спрей

    Коментар


      #3
      С тея пръскания по буксите файда при нямаше никаква. Пръсках, чистех ги и нищо не стана, да не говорим, че ако човек е с две врати, както аз, и му се налага постояно да вдига седялката, за да седне някой, буксите тотално се разместват. Аз също бях се замислил за емулатора, тогава струваше 150 лв от UK, сега незнам колко ще е. Пиши ако има развитие, че на мен това ми е една от болните теми.

      Коментар


        #4
        нищо не разбирам, сякаш ми говорите на китайски, много моля някой ако може да го оправи, ще се разберем за заплащането, и също да ми препоръчате сервиз или монтьор ако взема брава от автоморга
        Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

        Коментар


          #5
          Година на производство на Абарта по номер на рама ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            мисля, че е 2001, номера на шасито обаче започва така: ZFA192000
            Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

            Коментар


              #7
              ICEonFIRE написа:
              мисля, че е 2001, номера на шасито обаче започва така: ZFA192000
              Нима, щото и моя.
              Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

              Коментар


                #8
                tomsan написа:
                ICEonFIRE написа:
                мисля, че е 2001, номера на шасито обаче започва така: ZFA192000
                Нима, щото и моя.
                Значи ти е произведен същата година... уникалния код на шасито е в следващите цифри...
                Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

                Коментар


                  #9
                  Колегаааа, колегата Емзо искаше да ти помогне като ти поиска номера на рамата, с тоя уникален код излизат много неща за колата, а и малко говориш глупости със 192000 се идентифицира Стило шасито като цяло, а не коя година ти е произведена колата, щото между твоята и моята има 2, да не кажа почти 3 години разлика. Помогни си сам за да ти помогнем и ние.
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                  Коментар


                    #10
                    tomsan написа:
                    Колегаааа, колегата Емзо искаше да ти помогне като ти поиска номера на рамата, с тоя уникален код излизат много неща за колата, а и малко говориш глупости със 192000 се идентифицира Стило шасито като цяло, а не коя година ти е произведена колата, щото между твоята и моята има 2, да не кажа почти 3 години разлика. Помогни си сам за да ти помогнем и ние.
                    няма значение колко години разлика имат, ти го обърна на сравнение.. , номера на шасито след онези цифри е : 00018119
                    Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

                    Коментар


                      #11
                      Сега ги видях в ebay тези емулатори, а сигурно ли е, че с тях airbag-овете ще работят?
                      Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

                      Коментар


                        #12
                        Пробва ли да закачиш на компютър колата за да видиш дали няма някаква запаметена грешка ?Ако не си мога да помогна.
                        Fiat Punto '98 1.1 6Speed.
                        Fiat Stilo '02 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Има развитие по въпроса, малко разместих жичките и разкачих конекторите да ги продухам и после изчезна грешката като запалих, но предполагам, че ако някой седне на седалката пак ще пищи, щото в началото само като сядаше някой само пищеше.. Сега мисля да си купя такъв емулатор, за да нямам ядове. А относно бравата, някой може ли да ми помогне, защото не разбирам, смисъл да кажем, че отивам в автоморгата харесвам си брата от някое стило и кво правя? Как се сваля бравата, как се слага пак? И наистина ли е наложително да се сменя цялата брава, или и за това са ме излъгали от Ауто Италия?
                          Stilo ABARTH 2.4 / кожа, 8 AIRBAG <3

                          Коментар


                            #14
                            Относно бравата:Аз имах подобен проблем и се оказа че просто кабела се е протрил изолирах го и за сега всичко е наред.Иначе като работа не е никак сложно.Кората на багажника се държи на две винтчета и останалото са щипки. Сваляш кората и действаш.

                            Коментар


                              #15
                              Колега ще погледна дали не ми е останала брава, но там проблемът мисля че е в микропрекъсвачите/а.

                              Коментар

                              Working...
                              X