Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кога свети лампата за резерва на бензина

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кога свети лампата за резерва на бензина

    Интересуваме когато се подаде контакт трябва ли да свети лампата за бензина (нещо като диагностика). Останах почти без бензин а лампата не свети (трябва да свети на 7 л.) Как мога да разбера дали е изправна и ако не как се сменя.

    #2
    Лампата би трябвало да свети постоянно ако си останал под 10л. Ако наистина имаш по-малко и не ти светва след като си дал на контакт -има проблем.

    Коментар


      #3
      ами моята свети постоянно без значение има или няма но въобще маи ми е развален така че и аз искам да узная как се поправя
      FIAT TIPO 1.6 I.E. SX

      Коментар


        #4
        и аз се чудя за тая лампа, днеска преди да заредя стрелката ми беше една идея над първата малка зелена стрелкичка, пън не светеше и се чудя чак като падне под първата зелена и тръгне към червената ли ще светне лампата или ми е разваленеа...
        ex Fiat Bravo GT

        Коментар


          #5
          ре лампа бензин

          Правилно трябва да свети около7,8л.Моята почва да присветва под 10л при разклащане.Към 5л почва да свети постоянно.Темпрата е 1995г.Аналогово табло.
          Tempra 1.6 i.e SW

          Коментар


            #6
            Re: Кога свети лампата за резерва на бензина

            fiat brava написа:
            Интересуваме когато се подаде контакт трябва ли да свети лампата за бензина (нещо като диагностика). Останах почти без бензин а лампата не свети (трябва да свети на 7 л.) Как мога да разбера дали е изправна и ако не как се сменя.
            това е всеизвестен проблем на bravo brava i marea аз карама мареа и лампата за безина светеше нон стоп, закарах я на майстор и той ми каза че на тия фиати имало някви пластини които след време започвали да не правят добър контакт.
            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
            Lancia Dedra 1.6 91г.

            Коментар


              #7
              Темата малко се разшири та да кажа и аз .... имам темпра - виждал съм конструкцията на нивомера на бензина ... явно не много удачна конструкция и явно при новите модели не са я подобрили ... при мен на продължителен завой по наклон и половин резервоар да имам ../това са 30л./ идва момент в който лаппата пак светва .... А колега за твоя проблем - или лампата е изгоряла /на новите модели нямата ли бутон за проверка на лампите по таблото? / или нивомера ти не работи - проверява се с уред /омметър ..../
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #8
                Благодаря. Ще проверя и пак ще се обадя.

                Коментар

                Working...
                X