Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за джанти

    Колеги решил съм напролет да кача фиата на големи джанти ама не знам кой модел и какъв цолаж :P Искам или 17 или 18 цола независимо 4x98 или 4x100 Моля дайте съвет и ако може някоя снимка да вида дали ще ми хареса, снимки на типото има в гаража :P 215/40 R17 или 225/35 R18 мисля да са гумите :P Колеги препоръчайте някой модел джанта
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    Реших да не отварям и аз нова тема за джанти, за това да питам тук. Намерил съм си джанти 17-ки 4х100 със гуми 205/40. Та сега въпроса ми е дали ще се поберат във Фиат Брава както и дали няма да опират някъде ?

    Коментар


      #3
      !

      d1am0nd написа:
      Реших да не отварям и аз нова тема за джанти, за това да питам тук. Намерил съм си джанти 17-ки 4х100 със гуми 205/40. Та сега въпроса ми е дали ще се поберат във Фиат Брава както и дали няма да опират някъде ?
      Аз съм с брава 1.6 Стандартно си и дават гуми 185/60/14 диаметъра им е 578 мм. Аз карам с 195/55/15 - диаметър 596 мм. При теб на тези 17-ки с тези гуми диаметъра е същия като моят (данни от калкулатор на гуми). Единствено при мен само при пълен завой обирам малко от подкалника, но не е болка за умиране. Но пък при теб ширината на гумите е по-голяма, затова незнам как ще се поберат гумите на твоята брава, сигурно повече ще обират от подкалника.

      Коментар


        #4
        Опирането не зависи от ширината ами от офсета на джантата Не ви знам с какви окачвания карате и как ви опират, ама на мене със 195/50/15 предните гуми са ми влезли един пръст в калника и съм качвал 9 човека в колата и никога не са ми опирали
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          Valiosport написа:
          Опирането не зависи от ширината ами от офсета на джантата Не ви знам с какви окачвания карате и как ви опират, ама на мене със 195/50/15 предните гуми са ми влезли един пръст в калника и съм качвал 9 човека в колата и никога не са ми опирали
          Окачването си ми е нормалното за брава. Не знам какъв ми е офсета на джантата. Аз също съм карал с 195/50/15 и тогава никога не съм опирал в подкалника

          Коментар


            #6
            За да не опира трябва офсет около 35 (ЕТ35) колкото по малко става офсета джантата става по изнесена и има опастност да жули във веждата
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за джанти

              Valiosport написа:
              Колеги решил съм напролет да кача фиата на големи джанти ама не знам кой модел и какъв цолаж :P Искам или 17 или 18 цола независимо 4x98 или 4x100 Моля дайте съвет и ако може някоя снимка да вида дали ще ми хареса, снимки на типото има в гаража :P 215/40 R17 или 225/35 R18 мисля да са гумите :P Колеги препоръчайте някой модел джанта
              Колега това е много относително,всеки си има вкус са модел джанта,например на мен любимия ми модел е това.Сменил съм няколко модела джанти и тези стоят най-зле на Браво-то,но тези си ми харесват .За другия колега,аз бях сложил 205/45/16 и не опираше никъде,но повече от 2-ма човека отзад не качвам и съм със спортно окачване
              Прикачени файлове
              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

              Коментар


                #8
                Опирането не ме притеснява изобщо, искам да ми харесва като погледна колата това е най-важното, харесал съм едни 15-ки ATS 9J, ама дали ще намера 225 гуми е малко относително, или еленов рог 17 цола. Давайте предложения колеги :P
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Мой приятел на 9 инчова джанта кара със 195.Друг е въпросът дали те кефят стречнати гуми,но идеята ми е,че на девятка става и по-тясна гума от 225
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар


                    #10
                    white_shark написа:
                    Мой приятел на 9 инчова джанта кара със 195.Друг е въпросът дали те кефят стречнати гуми,но идеята ми е,че на девятка става и по-тясна гума от 225
                    Не ме кефи така и е опасно да се кара
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      Ето тези съм харесал колеги, обаче това ЕТ20 ме притеснява сериозно ... http://h9.abload.de/img/w2008-ww-mm-51bwv.jpg
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        Valiosport написа:
                        Ето тези съм харесал колеги, обаче това ЕТ20 ме притеснява сериозно ... http://h9.abload.de/img/w2008-ww-mm-51bwv.jpg
                        Тук се замисли сериозно за гуми,то така като гледам Гоуфу задните му гуми са доста по-тесни от джантата.
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          Лелееее , тоя гоуффф прилича на осакатен инвалид бе ! Тея гумии и тея джанти м ходят по-малко отколкото на свинче звънче. Е такава гавра не бих направил с колата си Колега, погледни на тоя сайт http://www.avtogumi.com/sim/sim.html - избираш FIAT -> Tipo и после си избираш модел и цолаж на джантите. Ще добиеш представа за това, как приблизително ще изглежда. Избери си и цвета на твойта кола.Примерно :
                          Прикачени файлове
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            #14
                            Аз ме интересува примерно как ще стои офсет 20 (дали ще излиза извън калниците) на типото а не модела :D
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #15
                              Е, за това не мога да помогна, сори !
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар

                              Working...
                              X