Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно пенто в капачката на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно пенто в капачката на маслото

    Колеги редовно си проверявам маслото,антифриза,спирачната течност и всичко останало по колата.Днес видях някво петно вътре в капачката за маслото,доста гъсто и с цвят подобен на боза.Много ми е странно от какво се е получило.Моля колеги срещали този проблем да споделят от какво се е получило така.Благодаря предварителноКолата е пунто мк1 1.2 16 в ако има значение
    ПУНТО МК1 1.2 16В

    #2
    Конденз.Ако маслото си е нормално на цвят,а не бозаво като това на капачката, всичко е в реда на нормалното.В студено време това се появява особено ако караш автомобила на по-къси разстояния.
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      +1

      Коментар


        #4
        Да и особено ако си на газ. при първото по продължително каране на колата загряла, тая боза ще се загуби
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Hristian_Aleksiev написа:
          Да и особено ако си на газ. при първото по продължително каране на колата загряла, тая боза ще се загуби
          +1
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Благодаря на всички отзовали се.Дано да е от това което казвате.Колата я карам на газ ама и на бензин.Качвам една снимка на "бозата" за да съм сигурен че сте ме разбрали http://prikachi.com/images/715/4242715p.jpg
            ПУНТО МК1 1.2 16В

            Коментар


              #7
              Тъкмо това е, ако имаш път излез малко извън града и я позагрей, спри, отвори капачка и ще се убедиш в думите ни .
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                Викат му ’изпарения’ и се получава както писаха горе при каране на къси пасове зимата. Обери го с един парцал и готово. При мен не го е правила Брава-та, ама съм имал преди години бензинова Фиеста и там беше в промишлени количесва. Говори се, че за форд е нормално. Правеше страшно много по капачката на маслото и гърлото за наливане, но също и по клапаните. Като се махнеше капака да се почисти ставаше друга кола. Работеше тихо после месец-два, сякаш не е форд
                The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                Коментар

                Working...
                X