Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поти ми се фара отвътре до маската - брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поти ми се фара отвътре до маската - брава

    Здравейте, колеги. Скоро смених фара и сега гледам, че по дъжда и при по-студеното време се е изпотил много грозно фарът от вътрешната страна. Огледах напълненото уплътнение по ръба на стъклото и пластмасата на фара, изглежда много здраво, какво да правя, че да спре да се поти, няма никъде дупки или отвори по пластмасата, капачето отзад си е на мястото. Да повторя ръба със силикон ли Изпотява се в ъгъла до маската, някъде около 6-7кв. см.Фарът, който съм купил си е оригинален, Валео, от морга, изглежда чудесно иначе, когато не е изпотен
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Има едно гумено маркуче (отдушник). Да не е прегънато или запушено за да се получава запотяване?
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

    Коментар


      #3
      Както казва колегата може и да ти е запушен отдушника, но според мен има някъде пробив в уплътнението. а твое успокоение повтори фара със силикон, провери маркуча(отдушника) да не е запушен и така. а това изпотяване за да се махне е нужно дългите да поработят 10-15 минутки и си готов
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #4
        Слязох да проверя отдушника, не е запушен, обаче ми се струва, че преди да го пипна беше прескочил ръба и вместо отворът му да сочи надолу зад фара се беше насочил точно срещу въздушната струя напред и влиза през него влага и студен въздух. Понеже това маркуче си го спомних, но не и къде е точно му хвърлих с опипване малко търсене, може и аз да съм го насочил така, но не ми се вярва. Проверих го дали не е запушено с парченце тинол, докато се покаже вътре, след това го насочих на където му е мястото и при следващо каране ще дам резултат. Ако имаше проблем фарът с изпотяване нямаше да е в такова състояние, като го купувах, а то наистина е отлично, никакви петна нямаше по стъклото отвътре, пък тези, които се изпотят си е видно. Трябва след това да смъкна крушката и да опитам да изчистя лекичко малките сиви петънца, които са се образували отвътре с някаква отвертка, надявам се, че ще стане
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #5
          На мен ми е спукано стъклото на левия фар. преди два дни пътувах 2 часа в дъжда и сега фара е 1/3 изпотен ма не виждам като изсъхне някаква разлика с другия
          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

          Коментар


            #6
            това явление се наблюдава и при мен но причината е ксенонова.за това както каза колегата от време на време на дълги.онзи ден при -4 за няма и една цигара време на дълги и запотяването изчезна.пък и то се появява предимно в секцията на дългите.
            Аз знам, че нищо не знам, но има хора и това не знаят.
            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


              #7
              Да, при мен на левия фар е в секцията на дългата светлина точно Не, че ми пречи, ама е грозно, няма ксенон. Надявам се да е от закривения маркуч, ако пак го има, ще я оставя да поработи да изчезне изпотяването и ще го повторя със силикон по ръба.
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #8
                marea-ta написа:
                това явление се наблюдава и при мен но причината е ксенонова.за това както каза колегата от време на време на дълги.онзи ден при -4 за няма и една цигара време на дълги и запотяването изчезна.пък и то се появява предимно в секцията на дългите.
                що пък от ксенона да се поти бе колега. не сте затапили капачките както трябва ли?
                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                Коментар


                  #9
                  Капачките са затапени но ксенона нагрява доста по малко от обикновенната крушка и суши по бавно .
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    VALIO_RACING написа:
                    Слязох да проверя отдушника, не е запушен, обаче ми се струва, че преди да го пипна беше прескочил ръба и вместо отворът му да сочи надолу зад фара се беше насочил точно срещу въздушната струя напред и влиза през него влага и студен въздух.
                    Това беше Доста дни покарах из дъждове, снегове, никакви грижи, при монтажа съм го завъртял така. Фарът и количката си е на 6
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар

                    Working...
                    X