Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги я даите мнение от какво ще е следния проблем ..

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги я даите мнение от какво ще е следния проблем ..

    Значи днеска сутринта като илиззам фиатката неще да върти стартера едвам едвам въртеше и след като изключих габаритите и я заплаших че ще я продам ако не запали така завъртя сякаш акомулатора е чисто нов 70Аh:D и сичко ок цял ден до преди малко запалих прибрах се от кафето викам да запаля пак неще да върти от какво щее това дали е от стартер ? Благодаря предварително

    #2
    Влагата и студа оказват влияние на ел. система.На лято ще е 6 1/2.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      На мен по някога ми се случва сутрин да ми забуксува бендикса на стартера , което като звук е едно гадно виене ...
      Fiat Bravo 103 1996

      Коментар


        #4
        Re: Колеги я даите мнение от какво ще е следния проблем ..

        dogydog написа:
        ...и я заплаших че ще я продам ако не запали така завъртя сякаш акомулатора е чисто нов 70Аh:D ...
        на мен някой компютър, като ми се прави на интересен, слагам един чук пред него и повтарям опита да го ремонтирам. действа почти безотказно по темата - 1. свали си клемите на акумулатора, зачисти ги малко с фина шкурка, зачисти и контакта на акумулатора, пръсни с ВД и двете, изчакай 5 минути, забърши ги с чист парцал и стегни здраво клемите обратно на акумулатора. можеш да го повториш със всички контакти от акумулатора до стартера2. избърши с едно парцалче с някакъв разтворител мръсотиите по детайлите и ел системата от акумулатора до стартера3. ако пак прави мизерии, най-вероятно имаш окъсила намотка, което вече е гадно
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #5
          Имах подобен проблем преди време с типото - износени четки на стартера. Приготвяш си малко чукче или по-голям гаечен ключ, когато не ще да върти почукваш по корпуса на стартера. Ако после завърти - това е диагнозата и очаквай проблемът да зачести.
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Няма такива филми като от студа е, от топлото е и т.н. Или някъде по ел веригата от акумулатора до стартера има замърсяване и проблем, или в стартера.
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              dimitrof9009 написа:
              На мен по някога ми се случва сутрин да ми забуксува бендикса на стартера , което като звук е едно гадно виене ...
              Що прави така? на мен сутринта ми го направи (досега не ми се е случвало).
              "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
              Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
              Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

              Коментар


                #8
                И моита кола беше така... Сякаш акумулатора пада... Отидох и ми смениха четките ...

                Коментар


                  #9
                  Synthy написа:
                  dimitrof9009 написа:
                  На мен по някога ми се случва сутрин да ми забуксува бендикса на стартера , което като звук е едно гадно виене ...
                  Що прави така? на мен сутринта ми го направи (досега не ми се е случвало).
                  защото отзад на шалтера има 2 медни пластини, през които протича голям ток и нагарят. Ако се разглабя шалтера, с почистване се решава проблема, но 99% е неразглобяем.В началото го прави само на студено, като поцъкаш като дърт таксиджия и току запали, после спира и топла да пали...Просто сега стартера се върти, но без да е зацепен в маховика, защото шалтера не е дръпнал бендикса
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Стих се, 10х. На темпрата точно това ремонтирах преди години - тези 2 медни пластини, бяха нагорели. Пфу.. не ми се иска пак да го правя.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Колеги по принцип проблема на стартера е по мащабен както се изрзяваме <цъка< и не иска да запали. Тези симптоми са знак за лош контакт в силовата ел. с-ма,изсушаване на оста на бендикса по която се движи или дори превъртане и износване на спираловидните канали на самият бендикс.Също проблем може да създаде пусковото електро магнитно реле(шалтера),в някои случаи и планетарното редукторче непосредствено след ел мотора и преди бендикса.Там с течение на времето смазочния флуид се <спича> и се получава сухо въртене под въздействие на силите на триене и напъна на стартера да завърти двигателя. Който си задава въпроса ще намери отговора като свали и профилактично смаже (гресира)ел.мотора(стартера),подмени или почисти четките и четкодържателя,старателно изглажда и почиства колекторите на ротора с финна шкурка, смазва бронзовите втулки на оста на ротора,гресира лагерчетата,поставя небходимото количество лагена грес в планетарния редуктор и смазване на оста на (движещия се ) бендикс......След това ТО (техн.обслужване) стартера ще работи безотказно дълго време, дори може и да ви прибере до някъде стига да имате добър акомулатор :D
                      Fiat Bravo 103 1996

                      Коментар

                      Working...
                      X