Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирише на бензин в купето след запалване - брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе от опит ще ви кажа, мирише ли на бензин, има си причина. Изрядния автомобил може да замирише на изгорели газове от кофти вятър, но не и на суров бензин. Колега, огледай внимателно де що бензинопроводи има по колата, ама не само с око, а и с ръка - с опипване и пречупване на маркучите на работещ двигател - може капка да пуща от някъде, но това е началото. Да не забравяме че е много, много опасно!Започни от маркучите около двигателя, тези за правия и обратния бензин - те се пукат най често - онези показани на снимките по горе. Ако не си сигурен какво правиш, иди на майстор!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      Знам какво правя, няма страшно, не карам автомобил от вчера Огледал съм и съм намачкал маркучи от и за рейката на снимката, няма никакви проблеми с тях. Много добре знаеш, че в момента на паленето в студено време дори да душиш ауспуха си мирише на бензин и то много. Дали е пресен или недоизогорял е относително! Иска си малко повече слугуване и вярвам ще го хвана, мисля си, че за начало трябва да сменя гарнитурата на двуцевката, но не знам дали си трябва истински майстор или такъв, който ремонтира ауспуси, на последните вяра им нямам много много
      кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
      кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

      Коментар


        #18
        Изгоряла е гарнитурата, която писах, направо си духа от нея. Доста процеп се е отворил. Купил съм я за 3 лв и стотинки и ще я сменя след 2-3 дни, залагам 100%, че проблемът е от там Става дума за гарнитурата след колекторните тръби и двуцевката. Ако не е от нея ще пиша пак
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #19
          Гарнитурата я смених вчера, доста дебело ме съдраха - 50 кинта Свали се трудно и отне доста време. Вече не усещам да мирише на бензин в купето при работещ вентилатор, но по двуцевката има много спрей за развиване на проблемни гайки и сега цялата кола мирише на изгоряло. Трябва да покарам малко, че да съм сигурен на 100%, че няма нищо вече
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #20
            Ами мирише на изгоряло заради спрея,изчакай да си се изпече от колекторите и тогава ще разбереш дали имаш още мирис на бензинец П.П. Дано това да е бил проблема,че 50лв. са много пари за тази никаква работа въпреки отнетото време,като се има в предвид,че гарнитурата е от порядъка на 4-5лв.
            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

            Коментар


              #21
              Абе, направиха една диагностика на ходовата част, но не излязоха с конкретно становище, другото, което беше е, че намазаха гърбовете на накладките с медна грес (сменяха ги преди няколко седмици и започнаха да скърцат след това, не бяха намазани) и се занимаваха да разберат нормално ли е съскането при отваряне на капачката на резервоара, защото тях ги съмняваше да е така - не се разбра. Мен също ми се видяха доста 50 лв, аз също се занимавам с ремонт на техника, рисковете на занаята са това, вече колко лесно ще се развие или трудно нещо, не трябва да излиза през гъза на клиента, ама айде, така да е. Гарнитурата е 1.60 лв
              кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
              кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

              Коментар


                #22
                След вчерашното притягане на гарнитурата вече всичко е ок Много по-тиха стана работата на мотора, грам не мирише на каквото и да е. Тази кола все повече започва да ми харесва, като изключим седалките, които са скъсани и скърцането на интериора, другото всичко е ОК
                кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                Коментар


                  #23
                  VALIO_RACING написа:
                  След вчерашното притягане на гарнитурата вече всичко е ок Много по-тиха стана работата на мотора, грам не мирише на каквото и да е. Тази кола все повече започва да ми харесва, като изключим седалките, които са скъсани и скърцането на интериора, другото всичко е ОК
                  Ами колега, сори, ама колата ти е на 15 години, кой знае колко зор е видяла. По- добре няма да става, да знаеш ....Бравата е хубава кола, аз 4 години карах, ама ЕГНто на никого не прощава
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #24
                    След няколко дни става на 16 години. Аз обаче я поддържам и имам от малко над 2 месеца Имаше дребни неща, които трябваше да се оправят, успял съм да оправя почти всичко набелязано. Поначало бях резервиран към фиат малко или в повече, все пак идвам от френския лагер. Така и не разбрах защо писа това
                    Ами колега, сори, ама колата ти е на 15 години, кой знае колко зор е видяла.
                    Мислиш, че не знам на колко години е В края на краищата за какво ми се извиняваш Както и да е, извинен си. Последните 5 години е била в баща ми, не вярвам да е видяла много зор, преди това също, като знам в какво състояние е купена
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар

                    Working...
                    X