Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирише на бензин в купето след запалване - брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мирише на бензин в купето след запалване - брава

    Здравейте, колеги! От известно време ми прави впечатление, че мирише здраво на бензин след запалване в купето. Не мирише на сажди, а все едно мирише на свеж бензин. След няколко минути това изчезва, но е доста силна миризма в началото. При всяко (или почти) запалване го прави. Да има някое маркуче под капака и да подлизва или да е сцепено малко и вентилатора да вкарва изпаренията директно в купето?! Не съм видял от някъде да капе бензин или в двигателния отсек да мирише. Ще съм благодарен на всякакви насоки по темата
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    Прегледай си двата маркуча единия,който отива бензин към мотора и другия,който е за обратния бензин.Миналата година имах същия проблем и се оказа нацепен маркуч за обратния бензин.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    Коментар


      #3
      ivailo rachev написа:
      Прегледай си двата маркуча единия,който отива бензин към мотора и другия,който е за обратния бензин.Миналата година имах същия проблем и се оказа нацепен маркуч за обратния бензин.
      И ако го прави само в движение то при опоределена скорост се огъва от насрещната въздушна струя.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Пукнат маркуч (най-вероятно входящия) към рейката или пукнат щуцер на бензиновата помпа отзад. Това показва моето кристално кълбо... Yellow_Flash_Colorz_PDT_18
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #5
          Я кажи къде се намират тия маркучи отпред, какво представлява рейката, от сравнително скоро имам колата и не съм гледал много много под капака Бензинова помпа - отзад - къде по точно Това нещо става само, когато паля, в движение няма нищо, карано и тествано десетки пъти След 4-5-6 минутки миризмата се разсейва в купето и вече я няма, след това я усещам на следващото палене
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            Ако става дума за колата от подписа ти маркучите се намират в горния ляв ъгъл на коша,след малко като отида на работа мога да ги снимам и да ти пратя снимка,а щуцера се намира в багажника като надигнеш платчето от дясната страна има един пластмасов капак там е кошницата с бензиновата помпа и там е щуцера.
            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

            Коментар


              #7
              Отдушник на резервоара имаше ли? и да минава в близост до вентилационната клапа в багажника?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                може да е просто богата смес, все пак навън е кучи студ.
                браво 1,6/90 - 09 г.

                Коментар


                  #9
                  ivailo rachev написа:
                  Ако става дума за колата от подписа ти маркучите се намират в горния ляв ъгъл на коша,след малко като отида на работа мога да ги снимам и да ти пратя снимка,а щуцера се намира в багажника като надигнеш платчето от дясната страна има един пластмасов капак там е кошницата с бензиновата помпа и там е щуцера.
                  Наистина, така ще е най-добре, щракни една снимка отпред и под това кече отзад, огради местата с едно кръгче да видя за какво става дума, ще съм много благодарен, да има към къде да си заостря вниманието
                  кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                  кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                  Коментар


                    #10
                    При мен миришеше на Москвич вътре в купето , когато бяха прокапали маркучите за бензина към мотора
                    Fiat Bravo 103 1996

                    Коментар


                      #11
                      После ще ти кача снимки,че вчера си забравих кабела за телефона в къщи,но в багажника самата кошница не мога да я снимам понеже има малко музика и трудно надигам кичето,но ще се пробвам.
                      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                      Коментар


                        #12
                        Ето и снимките,но не успях да надигна кичето и снимах горе долу само къде се намира кошницата.
                        Прикачени файлове
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          Така, днес след задълбочен оглед какво установих: понеже паля и вентилатора в колата ми тръгва, държа го на положение 1 през повечето време. Веднага вкарва мирис на бензин в купето. Загасих, запалих с изгасен вентилатор - не мирише така. Като огледах тия маркучи, дето са показани на рейката по-горе установих, че не е от тях. Под капака си мирише на бензин. Видях, че гарнитурата е изгоряла на колекторните тръби и двуцевката където се съединяват, опушено е мястото и ми се струва, че мирише оттам, като подавам газ на ръка се чуват и леки детонации, може и да си работи така двигателя, може и да е оттам, знам ли? Възможно ли е да е от това място, аз поне си го обяснявам така: при първоначално палене има богат смес и си мирише на бензин, оттам изпуска малко и вентилатора понеже работи загребва и го праща в купето, по време на движение, дори и да изпуска при работещ вентилатор си става проветрение под капака и заради това не го усещам?! Възможно ли е това?
                          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                          Коментар


                            #14
                            Според мен е въможно. За по сигурно на студено и без пуснат вентилатор отворете капака и запалете. като се доближиш трябва да мирише от там
                            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                            Коментар


                              #15
                              възможно е, ама не е вероятно.чак пък толкова да се вентилира не ми се вярва, по-скоро ти и свикваш на леката миризма. пробвай две неща за да си изясниш ситуацията. 1. покарай с отворен прозорец да се проветри хубаво и после го затвори, за да провериш свикването. 2. спри си колата наобратно, или на завет, щото ако вятъра духа от една и съща посока тия дни, все ти го вкарва в купето от аспуха, като запалиш.
                              браво 1,6/90 - 09 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X