Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температурен датчик на термостата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температурен датчик на термостата?

    Колеги знам,че темата е разисквана много пъти, но все пак имам въпрос? Как да разбера, че този датчик се е скапал(освен замерване с уред), какви са индикациите в работата на двигателя. Да изясна само, че проблеми с паленето нямам независимо какви са тепературите, пали от четвърт, само че при рязко подаване на газ колата се чуди известно време преди да тръгне, като че ли се дави с бензин/газ. Като тръгна по нагорнище в началото се чуди докато поеме и след това си има мощност и то доста добра за двигател 1,4. Ходил съм два пъти на диагностика на компютъра и първият път ми беше отчело грешка в този датчик само, че тогава термостата неработеше, след това такава не се появи ( след смяна на термостата). При неработещ термостат колата ми гореше по малко отколкото след смяна. Чудя се да ли не се дължи на този датчик, въпреки, че при диагностика не отчете натрупана грешка. Друг факт - при каране на газ или бензин подавам 1/4 газ колата започва от 80км и ускорява до 130 без да си мърдам крака от газста след което става доста пъргава. Направо имам чувството че се дови в гориво. Колата е Брава 1,4.Благодаря на всички които ми помогнат с мнение по въпроса!П.П Сменил съм кабели, свещи, махнал съм катализатора.
Working...
X