Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да ми е крив шенкела?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може ли да ми е крив шенкела?

    Ставаше дума преди време за една темичка че на Типо-то едната гума е с 2 градуса крива.Става дума че долния край е по-навън отколкото горния.Аз като за начало се спрях на проблем с тампона на амортисьора (горе) обаче днес след разговор с един майстор се замислих че е много прав - за да се отмести гумата с 2 градуса горе трябва да имам доста голямо изместване в тампона.И смятаме че е крив шенкела (той има Уно и е имал такъв проблем).ПРедлага ми два варианта за решаване на проблема - сменяме шенкела и ако не се оправи стъпваме на варианта да е крив коша на колата горе и тогава ми предложи вариант две,който е свързан с промяна в закрепването на самия шенкел към амортисьора за да се регулира наклона.Доколкото ми го обяси се правят две елипсовидни дупки или се правят елипсовидни съществъващите в шенкела и амортисьора и се завинтват болтовете така,че наклона да е в норма.Тъй като имам излишни шенкели мисля да му ги дам да ги сложи и да видим дали ще го има проблема пък ако още го има мисля да се спра на неговото решение.Моля за съвет как да постъпя.Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    На мене ми е разбита втулката на спирачните апарати на левия шенкел на Типо-то.Казваш че имаш шенкели-продаваш ли?
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      още нямам идея дали ще ми трябват защото не съм я вкарвал в бокс-а да видим какво е.Иначе ако не ми трябват ще ти ги дам направо.
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар

      Working...
      X