Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

слаби фарове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    слаби фарове?

    Искам да се консултирам с вас. Значи на Уно-то ми фаровете светят много слабо и на къси е направо мъка ако не включа халогенните иначе моментално мога да се натреса в някоя дупка.Та крушките са 55/60 вата стандартни.Мислех си дали да не ги сменя с ксенонови или тези blue кадето се водят който пак са на 55/60 вата но като гледах характеристиките им видях че стандартните греят с 3200 келвина а ксеноновите са около 4200 келвина и незнам дали няма рефлектора да се стопи.Затова и искам съвет.Какво да направя че да са по солни фаровете.
    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

    #2
    Реглаж в сервис не е правен.Аз сам съм ги реголирал защото наистина биеха ниско.Но не е това причината.В един магазин ми казаха че попринцип на Уно-то фаровете били слаби.Ако е така наистина то е много гадно.
    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

    Коментар


      #3
      кежете място (сервиз) в Софиа където правят такъв реглаж на стенд..и колко да си приготвя

      Коментар


        #4
        слаби фарове

        Сервиз има в Овча купел на ул. Обиколна. D&N се казва и струва 10 лв.

        Коментар


          #5
          Re: слаби фарове?

          FiFo написа:
          Искам да се консултирам с вас. Значи на Уно-то ми фаровете светят много слабо и на къси е направо мъка ако не включа халогенните иначе моментално мога да се натреса в някоя дупка.Та крушките са 55/60 вата стандартни.Мислех си дали да не ги сменя с ксенонови или тези blue кадето се водят който пак са на 55/60 вата но като гледах характеристиките им видях че стандартните греят с 3200 келвина а ксеноновите са около 4200 келвина и незнам дали няма рефлектора да се стопи.Затова и искам съвет.Какво да направя че да са по солни фаровете.
          Колега, много често слаби фарове идват от "отслабнали" крушки. Всяка крушка си има ресурс, като измине време и почват да жълтеят. Ако не си ги сменял скоро, си вземи някакви качествени, НО в никакъв случай от сергия, или от магазините за "Илиенски тунинг". Другото нещо което трябва да направиш, е да си премериш колко волта ток идва до самата крушка, може да не е достатъчен (това ако не можеш да го направиш сам, на някоя от срещите ще го замерим, аз или Митко, понеже имаме Мултицет). И има още един вариант, ако самите рефлектори са потъмняли, това е лошо, понеже е свързано с повече средства

          Коментар


            #6
            Re: слаби фарове?

            nas (TM) написа:
            FiFo написа:
            Искам да се консултирам с вас. Значи на Уно-то ми фаровете светят много слабо и на къси е направо мъка ако не включа халогенните иначе моментално мога да се натреса в някоя дупка.Та крушките са 55/60 вата стандартни.Мислех си дали да не ги сменя с ксенонови или тези blue кадето се водят който пак са на 55/60 вата но като гледах характеристиките им видях че стандартните греят с 3200 келвина а ксеноновите са около 4200 келвина и незнам дали няма рефлектора да се стопи.Затова и искам съвет.Какво да направя че да са по солни фаровете.
            Колега, много често слаби фарове идват от "отслабнали" крушки. Всяка крушка си има ресурс, като измине време и почват да жълтеят. Ако не си ги сменял скоро, си вземи някакви качествени, НО в никакъв случай от сергия, или от магазините за "Илиенски тунинг". Другото нещо което трябва да направиш, е да си премериш колко волта ток идва до самата крушка, може да не е достатъчен (това ако не можеш да го направиш сам, на някоя от срещите ще го замерим, аз или Митко, понеже имаме Мултицет). И има още един вариант, ако самите рефлектори са потъмняли, това е лошо, понеже е свързано с повече средства
            Мерси много за съветите.ще проверя тези неща.( аз също имам мултицет )
            Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
            Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
            VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
            VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

            Коментар


              #7
              Re: слаби фарове?

              nas (TM) написа:
              ............ И има още един вариант, ако самите рефлектори са потъмняли, това е лошо, понеже е свързано с повече средства
              Спомням си баща ми на москвича го направи този номер... Ако стъклото на фаровете не е композитно с рефлектора, би могло да се облепи рефлектора внимателно с фолио за печене във фурна и така получваш нов рефлектор :D
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Re: слаби фарове?

                Sandeto написа:
                nas (TM) написа:
                ............ И има още един вариант, ако самите рефлектори са потъмняли, това е лошо, понеже е свързано с повече средства
                Спомням си баща ми на москвича го направи този номер... Ако стъклото на фаровете не е композитно с рефлектора, би могло да се облепи рефлектора внимателно с фолио за печене във фурна и така получваш нов рефлектор :D
                Надявам се че това е Първоаприлска шега

                Коментар


                  #9
                  Абе и на мен малко странно ми звучи да си облепи някой фаровете с фолио за печене!Според мен след такава"операция" фаровете ще са още по зле!!!
                  SKODA 105L '78
                  PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                  FIAT 126p '89
                  TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                  GRANDE PUNTO 1.2 '06

                  Коментар


                    #10
                    Ами не знам... или аз не съм обяснил добре, или вие не сте ме разбрали... А и не знам защо сте решили, че ще свети по-зле от олющено покритие?!!! Алуминиевото фолио за печене във фурна от едната си страна е доста лъскаво и много добре отразява светлината. И казах да се облепи рефлектора от вътрешната страна на фара, а не самия фар или стъклото!
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      Аз те разбрах, но заради датата 1-ви април се замислих да не би да ни "пързаляш" нЯщУ

                      Коментар


                        #12
                        Добре де сега и мен ме заинтересува тази тема. Понече в момента съм в Германия и по ebay ако го знаете, видях обяви за бял ксенон . Та някакси ми се иска да си сложа Та можете ли да ми кажете колко максимално келвина трябва да са..колко вата максимум и какво още трябва да гледам като купувам ксенон. Иначе що се отася до обявите има доста добри от типа на филипс за 15 евро. То не че е малко ама така или иначе ми е изгорял единя фар и като го сменям ми се ще да взема нещо по-добро
                        FIAT BRAVO 1.6 16V

                        Коментар

                        Working...
                        X