Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ за километража на Темпрата, Мерси проблема отстранен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ за километража на Темпрата, Мерси проблема отстранен

    Чета тука колегите какво пишат за скоростите и започвам да се плаша.........Значи след големите студове километража на темпрата ми прави магарии, ту работи ту отчита 0 км/час докато карам с 80-100, незнам на какво се дължи това.Таблото е дигитално и досега с това не съм имал никакви ама никакви проблеми, в смисъл че на някой колеги това онова им е изгаряло и не работи по таблото но аз досега не съм имал проблеми......само сега километража, и при това почва да ме нервира вече понеже не мога да разбера колко километра съм минал и ми свършва газта неочаквано . Ако някой има идея как да го оправя помагайте. Може и някой да даде схема на километража(в смисъл кое къде се закача, какво представлява червяка в скоростите........ (Пръснах с контактен спрей по буксата дето влиза в скоростите ама йок)
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    #2
    a някакъв съвет как да локализирам и оправя проблема????че е много дазнещо да останеш без газ неподготвен, какво може да му има на кабела
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      Toва ще го проверя довечера, ако някой се сеща нещо друго давайте съвети.
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        проблема остава други идеи
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #5
          Датчика за скоростта трябва да е навит на скоростната кутия на мястото на жилото. Моят е от по-особените- върху самия датчик се навива и жило /аз имам жило и този датчик играе друга роля- подава сигнал директно към компа и куп други неща и проблеми свързани с работата на мотора. Много специалисти не го и знаят и не вярват, ама аз си опарих и изпотроших пръстите/. Това трябва да е датчик на хол. Но намери го и ако е такъв какъвто предполагам ще ти подскажа евентуална оправия, защото аз дадох 120 лв за нов, но стария се оказа по-читав след профилактика. Но за новия е друга тема. Ако твоят е от типа, за който предполагам и втора ръка се намират по-лесно.
          Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

          Коментар


            #6
            хайде колеги дайте още малко помощ/съвет, обещавам да
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #8
                Митко Митко, добре че поне ти отговаряш нямам осцилоскоп, освен това той от време на време работи, просто по някое време спира или по точно показва 0 а аз съм в движение. Забелязвам още нещо, немога да кажа че е закономереност де: както карам и показва 0, ако сменя на по ниска предавка и оборотите се вдигнат започва да отчита, и да кажем работи известно време, после като пусна по инерция пак става 0, като включа на скорост отчита и след няклко секунди пак пада до 0,(изглежда сякаш се опитв да навакса километрите ама грънци, всмисъл че сменя цифрите 0/10/14/18/25/36/60/32/45/0/12/18/60/0) и ей така докато си избере дали ще работи или не. Не показва 0 или реалните километри ами се мени постоянно.Направо ШАХ-МАТ
                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                ИТАЛФЕСТ 2007

                Коментар


                  #9
                  Абе готин, как очакваш да ти се помогне, като ти сам не правиш нищо? Намери ли къде ти е датчика? Отвори ли си поне капака да го потърсиш- той се вижда и сваля лесно? Какви идеи искаш не ми стана ясно? Аз поне ти писах да подскажеш какъв ти е датчика, за да се опитам да ти помогна, ама ти си знаеш само "ДАЙТЕ ИДЕИ"!!!!! Имаш ли споменатия от много колеги датчик на споменатото място???? Ако да, ще ти кажа как да го свалиш провериш и почистиш!!!!Ако не ще се мисили нататък!!!
                  Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

                  Коментар


                    #10
                    ето и снимка на датчика, на който съм почистил клемите на буксата и би трябвало да има добър контакт там
                    Прикачени файлове
                    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                    ИТАЛФЕСТ 2007

                    Коментар


                      #11
                      за Косьо ето снимката, и мир да има
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #12
                        Тия кабелчета дали са здрави ? Заради един такъв скъсан(вътрешно, отвън нищо му нямаше) на 15см от дачика за маслото пет пъти свалях таблото
                        Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

                        Коментар


                          #13
                          phoenix написа:
                          за Косьо ето снимката, и мир да има
                          Сега сваляш датчика, като преди това откачаш/разделяш/ куплунгчето, което мисля, че всъщност си снимал. Самия датчик е завит с гайка 17мм за скоростната кутия. Бъркаш под датчика с гаечен ключ и леко разхлабваш, а след това с ръка го доразвиваш и изваждаш. като го свалиш ще видиш, че се състои от две части. Внимателно отделяш залепената горна част, която е като капаче. И вътре виждаш какво има. Възможно е да има механична повреда /счупване/ на лагеруващи елементи, но по симптомите ти се надявам просто да иска почистване. Вадиш роторчето отвътре и почистваш с малка четчица и контактен спрей, ВД-40 или спирт платчицата. Честно казано моята я разпоих и я търках яко с четка за зъби. Ако нямаш механични повреди и/или роторчето със своя магнит не е притрило датчика на хол от платката ще имаш успех, ако не обаждаш се пак, но след 23.07.Успех!
                          Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

                          Коментар


                            #14
                            Добре колега, разглобих снимах, почистих, сега малко по-малко прекъсват показанията ама все още от време на време прекъсва, ако имаш някаква друга идея кажи, ако не да търся ли друг датчик по-моргите. А снимките не са с много добро качество но телефона толкова може, все пак е добре да се съхранят че другите дето са с такива километражи да знаят за какво става дума.
                            Прикачени файлове
                            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                            ИТАЛФЕСТ 2007

                            Коментар


                              #15
                              ето още снимки
                              Прикачени файлове
                              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                              ИТАЛФЕСТ 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X