Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRAVA

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Говорим за различни неща! Субективното усещане за "силно дърпане" се дължи на това, че когато колата се наема тихо още в ниските обороти!
    no pain no pain

    Коментар


      #17
      Относно разхода които спомена колегата, че му харесвал -8/100 при скорост 120-130 ми се струва малко мазухистично, Кромата ми извън града харчи около 9/100 но я карам при доста по големи скорости, така че за 1.4 двигател ми се струва множко, другото което съм чувал от много хора че наистина главата на 1.4 е слабичка дали поради не сменяване на масло или друга причина проблема се проявява доста често, така че лично не бих експериментирал и бих взел или 1.6 или 1.8, това като съвет от мен тъй като най вероятно и аз ще ставам собственник на Brava
      Луд фен!!!

      Коментар


        #18
        Според мен Brava 1.4 харчи повече от 1.6, особено както съм с метанови бутилки. Под 11 градско в Бургас, където рядко има задръствания и има дълги отсечки не падам. Това се дъжи на прекалено тежкото купе, което това 1.4 вижда зор да дърпа. За съжаление нямам други познати с 1.4, за да видя дали само при мен динамиката не бива, но не ми харесва както е сега, а съм сменил вече какво ли не. Сигурно разхода ще падне с 1 литър ако махна метановите бутилки, но те са към 70 кг, все едно един човек в колата. И ако сляза на 14" джанти, може да се подобри динамиката. Сега съм с 15/185/60.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #19
          spark написа:
          Според мен Brava 1.4 харчи повече от 1.6, особено както съм с метанови бутилки. Под 11 градско в Бургас, където рядко има задръствания и има дълги отсечки не падам. Това се дъжи на прекалено тежкото купе, което това 1.4 вижда зор да дърпа. За съжаление нямам други познати с 1.4, за да видя дали само при мен динамиката не бива, но не ми харесва както е сега, а съм сменил вече какво ли не. Сигурно разхода ще падне с 1 литър ако махна метановите бутилки, но те са към 70 кг, все едно един човек в колата. И ако сляза на 14" джанти, може да се подобри динамиката. Сега съм с 15/185/60.
          ако паднеш на 10 без бутилките според мен пак е много за Бургасосвен да я караш на супер къси разстояния по 1-2 километра и с повече настъпванеако караш спокойно не би трябвало да си на повече от 9
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #20
            sev написа:
            spark написа:
            Според мен Brava 1.4 харчи повече от 1.6, особено както съм с метанови бутилки. Под 11 градско в Бургас, където рядко има задръствания и има дълги отсечки не падам. Това се дъжи на прекалено тежкото купе, което това 1.4 вижда зор да дърпа. За съжаление нямам други познати с 1.4, за да видя дали само при мен динамиката не бива, но не ми харесва както е сега, а съм сменил вече какво ли не. Сигурно разхода ще падне с 1 литър ако махна метановите бутилки, но те са към 70 кг, все едно един човек в колата. И ако сляза на 14" джанти, може да се подобри динамиката. Сега съм с 15/185/60.
            ако паднеш на 10 без бутилките според мен пак е много за Бургасосвен да я караш на супер къси разстояния по 1-2 километра и с повече настъпванеако караш спокойно не би трябвало да си на повече от 9
            аре стига бе, с тия разходи, направо ме разсмивате, как ще падне на 9, след като по каталог на 1.4, 12V и дават 11.3л/100км ...а и според мен да се говори за разход в града е неточно и много общо, защото , там участват много фактори (например тръгвания-спирания, дремане по светофарите и т.нт.), които променят разхода - засичайте си коли извън градско, ако тогава разхода е в нормите, значи са ОК.
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #21
              charlie написа:
              аре стига бе, с тия разходи, направо ме разсмивате, как ще падне на 9, след като по каталог на 1.4, 12V и дават 11.3л/100км ...а и според мен да се говори за разход в града е неточно и много общо, защото , там участват много фактори (например тръгвания-спирания, дремане по светофарите и т.нт.), които променят разхода - засичайте си коли извън градско, ако тогава разхода е в нормите, значи са ОК.
              Колега, явно заради Нефтохим във въздуха на Бургас има много петролни елементи, които правят разхода на гориво в този район нищожен! Имаше един пич от Бургас, който твърдеше че двигателят му TD100 гори 6.7 градско при положение, че по каталог му дават 8.5! :D
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #22
                11,3 - объркал си сена 1,6 му дават 10,5а на 1,4 е по-малкоа тия приказки че гори повече от 1,6 не са вярнипри еднакви условия 1,4 си гори по-малков София разхода ми е: 9,5-10 лято, 10-11 зимакарам спокойнона отсечки обикновено по 3-4 километрапонякога и по 10-на километракато съм в Бургас не мога да я засекано на баща ми в Бургас Опел Астра 1.6 моно му гори 7,5-8,0 комбинирано 50/50 и то на газ (по книга данните му са близо до тези на 1,4 12V)извънграда Опела при 90 гори 5-5,2 бензин, Фиат-а 5,5-5,8и затова мисля че като показатели са почти еднакви, а с 1,4 още повече
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Отностно показанията по книга може да се спори доста но ще бъде безмислено, така както карането градско, защото едно е да караш градско в София по центъра, друго е да караш градско например в някой по малък град където няма натоварване, никой не те кара да ускоряваш като луд за да не пречиш на колоната.
                  Луд фен!!!

                  Коментар


                    #24
                    @Vladim - гълтат яко изпарения и то високо енергийни... @ sev, не знам у коя книга си чел, че 1.6 харчи 10.5 и че 1.4 харчи по-малко от него и как с бащати ги карате (мое па да сте некви мастери на икономичното шофиране)?!? ето какво пише у моята книгата и това един вид слага grande punto:
                    Прикачени файлове
                    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                    Коментар


                      #25
                      нещо тонът ти ни ми харесва, но ти сам си решаваш какво да пишеш и не мисля да ти отговарям по същия начинв моята книга данните са други, но в момента не е в меносвен това има няколко стандарта за измерване на разходето още един пример:градско, извънградско при 90, извънградско при 120
                      Прикачени файлове
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #26
                        sev написа:
                        нещо тонът ти ни ми харесва, но ти сам си решаваш какво да пишеш и не мисля да ти отговарям по същия начинв моята книга данните са други, но в момента не е в меносвен това има няколко стандарта за измерване на разходето още един пример:градско, извънградско при 90, извънградско при 120
                        Интересно ми е как точно си ги засичате тези разходи като твоя например 8.7 л/100км а също и извън градското с каква скорост ти е ?

                        Коментар


                          #27
                          В мойта книжка разходите са дадени като при sev - 5,6 при 90км/ч, 7,5 при 120 и т.н., които според моите наблюдения засега са изчислени доста точно.

                          Коментар

                          Working...
                          X