Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Придърпване на студена Брава 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Придърпване на студена Брава 1.6 16V

    Проблема е следния - колата работи неравномерно, глъхне на 1-ва и 2-ра скорост в ниските обороти (1000-2000), не ускорява. Над 2000 об/мин. работи нормално.След 2-3 километра като позагрее почва да работи като часовник. Съмнявам се в свещите, но нека по-опитните да кажат мнението си. Разхода ми изглежда нормален за този мотор - ~7/100 извънградско, ~10/100 в града. Ще я карам на диагностика тези дни, но мисля че с ECU-то няма грижи. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека сподели как (и къде) го е решил.
    Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
    Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
    Ex: Marea 2.4 JTD 2000
    Ex: Brava 1.6 1997
    Ex: Puntо 1.1 1994

    #2
    Re: Придърпване на студена Брава 1.6 16V

    venioid написа:
    Проблема е следния - колата работи неравномерно, глъхне на 1-ва и 2-ра скорост в ниските обороти (1000-2000), не ускорява. Над 2000 об/мин. работи нормално.След 2-3 километра като позагрее почва да работи като часовник. Съмнявам се в свещите, но нека по-опитните да кажат мнението си. Разхода ми изглежда нормален за този мотор - ~7/100 извънградско, ~10/100 в града. Ще я карам на диагностика тези дни, но мисля че с ECU-то няма грижи. Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, нека сподели как (и къде) го е решил.
    С такива симптоми могат да бъдат доста неща Свещи, кабели, ламбда сензор, затлачени дюзи, лош бензин, датчик за температурата (този за инжекциона), дебитомер и др.Най-добре да пишеш какво са ти казали на диагностиката, защото с този разход, който е нормален ми се струва, че е датчика за температурата или свещи/кабели
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      Не е от бензина - минал съм към 700 км. с различни бензини и разлика няма...
      Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
      Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
      Ex: Marea 2.4 JTD 2000
      Ex: Brava 1.6 1997
      Ex: Puntо 1.1 1994

      Коментар


        #4
        аз имах подобен проблем: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...1%E5%ED%E5от тогава съм сменил горивния филтър, и съм мерил компресията (беше ок), ма проблема май си стои, но се отказах да му мисля, защото нито динамиката нито разхода са ми нарушени...казвай ако стигеняш до решение.Успех!П.С. още в началото ходих на диагностика във Вантотрейд, и не откриха нищо.....
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Залагам на датчика за температура
          no pain no pain

          Коментар


            #6
            Това датчика, който е в термостата ли е? Защото и при мен като я запаля и е студена се чуди да загасне или не. След 1-2 мин се стабилизират оборотите. Сменил съм - термостат, свещи, кабели, горивен филтър, въздушен филтър и без никаква промяна.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              spark написа:
              Това датчика, който е в термостата ли е? Защото и при мен като я запаля и е студена се чуди да загасне или не. След 1-2 мин се стабилизират оборотите. Сменил съм - термостат, свещи, кабели, горивен филтър, въздушен филтър и без никаква промяна.
              два датчика ли имаш на термостата?ако да - там еако си с 1 - този е за таблото, а другия е някъде по блока на двигателя
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                И аз имам подобен проблем.Ходих на диагностика два пъти и ми казаха че колата си е наред.Иначе съм сменил свещи,кабели, бобина, термостат(с два датчика на него),въздушен филтър,горивен филтър,ангренажен ремък, катализатора махнах и проблема остана.Само сондата в резервоара не съм проверявал дали не е замърсена.Ако някой знае как се проверява да сподели.Държа да разбера от какво е, понеже ми страдат и динамиката и разхода.Като чета из форума оставам с впечатлението че доста колеги го имаме тоя проблем.Изглежда че като се осере някой датчик и симптомите на всички са приблизително еднакви.УСПЕХ!!!

                Коментар


                  #9
                  charlie написа:
                  П.С. още в началото ходих на диагностика във Вантотрейд, и не откриха нищо.....
                  Тия там никога нищо не откриват.. Ама ония от касата винаги те откриват да ти пуснат ф-рата.. Yellow_Flash_Colorz_PDT_46
                  Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    С един датчик на термостата съм и тъй като сменях термостата със сигурност помня, че датчика беше светлосин. sev казва едно, картинката друго. Последно кой датчик е за ECU-то?
                    Прикачени файлове
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      spark написа:
                      С един датчик на термостата съм и тъй като сменях термостата със сигурност помня, че датчика беше светлосин. sev казва едно, картинката друго. Последно кой датчик е за ECU-то?
                      опагрешката е моятози за таблото е на блока, а другия е за ECU-то
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        И аз съм със същия проблем, сменях свещи, кабели бобина, но няма ефект. Давайте други идеи.
                        Brava 1.6 16V 90к.с.

                        Коментар


                          #13
                          dani написа:
                          И аз съм със същия проблем, сменях свещи, кабели бобина, но няма ефект. Давайте други идеи.
                          А смени ли синия датчик от снимката?
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            След смяна на свещи, въздушен и горивен филтър, чистене на стъпковия мотор за празния ход - промяна няма при мен. Диагностиката с екзаминера на Бобо (http://clubalfaromeo.com/forum/profi...597e4e9a164d08) показа, че всичко по мотора и датчиците е наред.Остана само кабелите да проверя, но се съмнявам смяната им да реши проблема - при топъл мотор всичко е наред, а и простия тест с гледането за искри на тъмно доказа липсата на такива...Вече останах без идеи, накрая ще реша, че е конструктивен недостатък и ще се примиря или ще взема радикалното решение - смяна на колата, както постъпих с Пунтото преди месец.
                            Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
                            Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
                            Ex: Marea 2.4 JTD 2000
                            Ex: Brava 1.6 1997
                            Ex: Puntо 1.1 1994

                            Коментар


                              #15
                              Пробвай с добавка за почистване на инжектора - REDEX. При мен имаше придърпване на студена кола, когато при добра скорост за 2-ра или 3-та съответно настъпя рязко педала на газта и колата придърпваше доста. След около 100км с добавката явно се е поизчистил малко инжектора и днес я пробвах няколко пъти и придърпването дори и на натиснат докрай педал на газта го нямаше.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X