Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за ремонт на гърнетата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за ремонт на гърнетата

    Здравейте колеги, сигурно сте писали много по моя въпрос, ама сега не мога да намеря къде - та питането ми е - фиат брава 1.6 16в ноември 1995г. - има ли нещо по гърнета и катализатор, което да ми пречи да ги сменя или мога да ги махам и подменям на воля, че нещо е станала много шумна, има няколко дупки по колекторните тръби и по катализатора и където и да ида за някакво малко ремонтче, всеки ме пита дали нямам актове за това. Та мога ли да ги ремонтирам спокойно или треа да се оглеждам за някакви особени работи. Благодаря ви предварително
    vasilaki87
    FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

    #2
    вадиш 200 лева и сменяш а катализатора може да се премахне, ама ако не е запушен и да ти спъва колата няма нужда за сега

    Коментар


      #3
      МАЛКО СЕ ЗАПЪВА ПРИ НИСКА СКОРОСТ, АМА НЕ СЪМ СИГУРЕН ДАЛИ СЕ Е ЗАПУШИЛ ИЛИ Е ОТ НЕЩО ДРУГО
      vasilaki87
      FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

      Коментар


        #4
        Особеното е, че крайното и средното гърне са комплект - свързани са неотделно с една засукана тръба и не можеш да ги демонтираш поотделно, освен ако не разрежеш тръбата между тях на някое място, където не е ръждясала или изгоряла, щото после трудно ще завариш другото гърне за същия остатък от тръбата. Най-добре е от някоя морга на прилична цена да си намериш и двете гърнета и да ги подмениш комплект.
        Fiat Marea Weekend 1,6 16V

        Коментар


          #5
          Ами аз я качих на стенд и се оказа, че гърнетата са си даже много добре, заминала ми е само гарнитурата от колекторните тръби към двуцевката, обаче установих, че преди катализатора има една джаджа с няколко кабелчета (ламбда ли е какво е не знам) и започва голямото чудене дали да махна катализатора и ако го махна какво лошо може да се случи на колицата ми. Някакви предположения някой може ли да ми рекне?
          vasilaki87
          FIAT BRAVA - 1.6 16V - 103HP - 11.1995 г.

          Коментар


            #6
            Точно ламбда сондата е това с кабелчетата. Като махнеш катализатора, нищо няма да се случи Ако не е запушен не го пипай.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Няма какво да стане като махнеш катализатора,няма да има проблем с ламбдата.
              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

              Коментар

              Working...
              X